ראשוני החסידים מחסידות ‘גור’ – עברו לגור בדימונה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ועדת הדיור של גור, קופת עזר הנישואין, קוראת למשפחות צעירות לבוא להתיישב בדירות שהיא כבר רכשה בעיר במחיר של עד 500 אלף שקל. המהלך מעורר סערה בעיר

היוזמה בחסידות גור, להקים קריה חדשה בעיר דימונה, כפי שפורסם בעבר, קורמת עור וגידים וכעת הופכת למציאותית, לאחר שבימים האחרונים עברו להתגורר בעיר ראשוני החסידים.

ועדת הדיור של חסידות גור החלה לקרוא למשפחות צעירות להעתיק את מקום מגוריהן מערד לדימונה, מהלך שמעורר סערה בעיר. לפי הערכות גורמי נדל”ן בדימונה, בחצי השנה האחרונה כבר נמכרו בעיר 50 דירות במחיר של עד 500 אלף שקל המיועדות לחסידי גור.

בנוסף למעבר של קבוצת הרוכשים הראשונה להתגורר בעיר, הוקמו לטובת החסידים מקווה טהרה, ‘שטיבל’ ואפילו מכולת למכירת מוצרים בהכשר ‘מהדרין’.

בפרוספקט מיוחד שהוצאו עבור כ-18 המשפחות הראשונות שעברו להתגורר בעיר, תחת האזהרה שהינו “פנימי ולא לפרסום”, מפורטים לתושבים זמני התחבורה הציבורית לדימונה, מערד, בני ברק, ירושלים, בית שמש ואשדוד וכן זמני הרכבות.

בנוסף, צורפה מפה של העיר – מהאוויר, בה הודגשו הרחובות בהן מתגוררים החסידים, וכן צוין היכן ממוקם השטיבל ברחוב חרוב, המכולת של האחים גבאי, הדואר והדרך לתחנה המרכזית.

כצפוי, לא כולם מקבלים את פני החסידים בברכה, כאשר חלק מהתושבים שיתפו את הדברים ברשתות החברתיות שם נכתבו תגובות רבות, חלקם אף קשות נגד החסידים, ונגד התגוררותם בעיר.

בשלב הראשון מתוכנן כי 20 משפחות מערד יעתיקו את מגוריהן לדימונה, אך ימשיכו לנסוע לערד, מרחק חצי שעת נסיעה, ללימודים במוסדות המותאמים לחסידות. ערד היא מוקד גדול של חסידות גור בדרום הארץ, אולם בשנים האחרונות נרשמה מתיחות מול הציבור החילוני בעיר. ועדת הדיור של החסידות מתחייבת למחירים של עד 400 אלף שקל לדירה, בעיקר בעזרת הכוח הגדול של החסידות כציבור מאוחד וההתחייבות שלא לקנות דירה באופן פרטי.

אפקט הרכישות על ידי החסידות מביא לתחילתה של עליית מחירים בעיר, חסידי גור רוכשים דירות עד חצי מיליון שקל, בעיקר בשכונות תשלוז ונווה דוד. מרבית המוכרים הם משפרי דיור או משקיעים. מדובר בדירות שמחפשות קהל משקיעים, שנעות סביב 450-300 אלף שקל.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות