נתניהו ישתתף בכנס דימונה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ראש הממשלה לשעבר צפוי להשתתף בכנס בדימונה שיעסוק במצב בנגב, ושרון הוא אחד ממארגניו
בעוד כשבועיים, כשימלאו שלושה שבועות לפיגוע הנורא בבאר-שבע ועל רקע העימותים בנגב, מפלגת הליכוד תקיים בדימונה “כנס חירום להצלת הנגב”, שאירגנו שני חברי מרכז חזקים בדרום, גלעד שרון ובני ביטון. באירוע ישתתפו יו”ר המפלגה ויו”ר האופוזיציה בנימין נתניהו, מרכז הסיעה יריב לוין, יו”ר השלטון המקומי חיים ביבס, ח”כים, ראשי רשויות וראשי סניפים.
הגעתו הצפויה של נתניהו לאירוע של שרון גרמה לכמה הרמות גבה, לאור העבר ביניהם. כזכור, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון התכוון להתמודד בפריימריז לרשימת הליכוד לכנסת כנציג מחוז דרום, אך בית הדין של התנועה סירב בטענה שחסרים לו 100 יום בלבד להשלים את ההכשרה במפלגה. בדרך כלל נהוג לאשר קיצורי הכשרה, אך נתניהו החליט שלא לאפשר את התמודדותו של שרון, בין היתר בעקבות חלקו בתוכנית ההתנתקות. במקומו נבחר אחד השמות החדשים ברשימת הליכוד דאז, ח”כ שלמה קרעי, שמגיע ממשפחה ליכודניקית שורשית.
במקרה אחר, לפני שנתיים, תקף שרון במאמר ב”ידיעות אחרונות” את המדיניות של הליכוד וטען כי “משהו לא טוב קורה לנו בליכוד. נציגנו בממשלה ובכנסת מפחדים, לא אומרים את דעתם. יש להם בכלל דעה משלהם? איך קורה שכולם חושבים אותו דבר?!” ואת ההחלטה של נתניהו לבטל את הפריימריז כינה “פיגוע נגד הליכוד”.
עם זאת, גורמים במפלגה טוענים כי “שרון הוא איש של הדרום ויכול להיות שזה מגיע משם, לא במקרה פתאום נותנים לו רוח גבית”, ומצד שני מציינים את הקשר ההדוק בין ביטון לנתניהו. “ביטון אדם מאד מקורב לנתניהו ולא סתם נבחר המקום הזה (דימונה), על פניו זה היה יכול להיות גם בבאר-שבע”.
במהלך הכנס תוצג תוכנית עבודה של המפלגה למאבק בנגב ולהביע תמיכה בהתיישבות היהודית שם. בהמשך מתכננים במפלגה לקיים בבאר-שבע מפגש ליכודי אינטימי עם חברי הסניף, כאשר ישככו הרוחות.
החלטת הליכוד לרדת לדרום מגיעה על רקע החלטת הממשלה שהתקבלה ביום ראשון האחרון, על הקמת 5 יישובים חדשים בנגב, ביניהם אחד המיועד לאוכלוסייה הבדואית. היישובים ייקראו “יישובי מבואות ערד” במזרח מטרופולין באר שבע ומצפון לערד, והם מצטרפים לאישור הממשלה בשבוע שעבר של הקמת העיר החרדית החדשה כסיף והיישוב הקהילתי ניצנה. לצורך קידום התכנון יקצה משרד הבינוי 5 מיליון שקלים בשנה הקרובה לכך. את ההקמה בפועל תבצע החטיבה להתיישבות בסוכנות היהודית שגם דחפה ותכננה את המהלך.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות