נאס”א תיתן חסות לנבחרת רובוטיקה מזינמן דימונה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

נבחרת הרובוטיקה RoboActive בתיכון דרכא זינמן, אשר מונה 40 תלמידים ותלמידות מכיתות ט׳ עד יב׳, זכתה בפרס ההשראה ההנדסית באליפות הרובוטיקה הבין לאומית שמקיים ארגון FIRST בטקסס

נאס”א תיתן חסות לנבחרת RoboActive של דרכא זינמן לאור הזכייה שלה בפרס ההשראה ההנדסית באליפות הרובוטיקה הבינלאומית בטקסס. בפעם השנייה ברציפות זכתה נבחרת RoboActive מבית הספר דרכא זינמן בפרס ההשראה ההנדסית באליפות הרובוטיקה הבין לאומית ובכך העפילה באופן אוטומטי לאליפות העולם לשנת 2024.

נבחרת הרובוטיקה RoboActive בתיכון דרכא זינמן, מונה 40 תלמידים ותלמידות מכיתות ט׳ עד יב׳ ומלווה על ידי מנטורים – מורים ובוגרים של בית הספר המלווים את הקבוצה בהתנדבות. הנבחרת זכתה בפרס ההשראה ההנדסית באליפות הרובוטיקה הבין לאומית שמקיים ארגון FIRST בטקסס, ארצות הברית בקריטריון ההשראה ההנדסית הניתן לקבוצה המפיצה מדע וטכנולוגיה בקהילה שלה ומניעה שינוי חיובי ומשמעותי בבית הספר, בעיר, בארץ ובעולם. זו הפעם השנייה ברצף שהקבוצה זוכה בפרס ברמה הבין לאומית ובפעם הרביעית לאורך השנים. נבחרת RoboActive היא הקבוצה היחידה בעולם שזכתה בפרס זה יותר מפעמיים.

מנימוקי השופטים: ״אין ספק שנבחרת RoboActive פועלת בכדי לקדם ערכים חברתיים. נבחרת RoboActive מטמיעה בהצלחה רבה את החדשנות והידע הרב שלה בקהילה, מרחיבה את מעגלי הנחשפים לתחום, מסייעת ליותר מ-200 קבוצות, עורכת כנסים ותורמת רבות ליצירת מעגלי השפעה נרחבים המשפיעים על אזרחים רבים ברחבי העולם. הנבחרת מביאה המון גאווה לבית ספר דרכא זינמן, לעיר דימונה ומייצגת את מדינת ישראל בכבוד רב. בחסות נאס״א תוכל הקבוצה להשתתף באליפות הרובוטיקה הבינלאומית גם בשנה הבאה.
קפטנית הקבוצה, רוני יצחק: ״אנחנו עושים ומשפיעים בקהילה מתוך אהבה. אנחנו אוהבים וגאים לייצג את דרכא זינמן, את העיר דימונה ואת מדינת ישראל. זו זכות עבורנו. החלום שלנו הוא להמשיך לבנות את העתיד, להשפיע בכל בעולם ולגרום לעוד תלמידים להאמין שכל ילד יכול ליצור שינוי״.
ניר גופמן בוגר הנבחרת המתנדב כמנטור: ״תלמידי הנבחרת עבדו כל כך קשה כדי להגיע להישג המשמעותי הזה. זה כל כך מרגש לראות תלמידים ותלמידות משקיעים ימים כלילות כדי להגשים את החזון שלהם להפוך את העולם למקום טוב יותר. הם מצמצמים פערים בין מגדרים ומגזרים, מנגישים מדע וטכנולוגיה, חולמים בגדול ומגשימים בענק. הפרס באליפות הבין לאומית הוא רק בונוס – החותם שהם משאירים בעולם הוא הפרס האמיתי״.
ורד פלמנבאום, מנהלת בית הספר דרכא זינמן: ״כבר שמונה שנים שנבחרת הרובוטיקה מגיעה להצלחות מרגשות ברמה הארצית והבין לאומית. כל אלה, הן תוצר של עבודה קשה ומחויבות של התלמידים לשאוף למצוינות לימודית וחברתית. אני גאה בתלמידי דרכא זינמן ובטוחה שעבורם השמיים הם ממש לא הגבול״.
נבחרת הרובוטיקה RoboActive פועלת בדרכא זינמן מזה 8 שנים ומונעת מתוך תפיסה חברתית-טכנולוגית שבבסיסה השאיפה לקדם ערכים חברתיים וקהילתיים באמצעות טכנולוגיה. הנבחרת לוקחת חלק בתוכנית FIRST Robotics Competition של ארגון FIRST המשלבת את ההתרגשות וההתלהבות של עולם הספורט עם הדיוק וההקפדה של המדע והטכנולוגיה. קבוצות של תלמידות ותלמידי תיכון מאותגרות לתכנן, לבנות ולתכנת רובוטים בגודל תעשייתי כדי לשחק ולהתחרות בבריתות. זה הכי קרוב להנדסה בעולם האמיתי כפי שתלמיד יכול להגיע. כל קבוצה מתחרה על פרסים, מפתחת מותג וזהות קבוצתית, מגייסת כספים ומשאבים, מקבלת החלטות בלחץ של זמן ופועלת לקידום STEM בקהילה המקומית. חזון הקבוצה הוא ״קבוצה מנצחת בת קיימא, המעוררת השראה ומטביעה חותם. קבוצה שתהיה מעורבת ויוזמת בקהילה ותפעל למען הפצת מדע וטכנולוגיה. קבוצה שבשבילה רובוטיקה לא מסתכם רק ברובוט. להיות חלק מפורצי הדרך, המהנדסים, היזמים והחוקרים של מדינת ישראל״.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות