מכרז רמ”י ל”מחיר מטרה” בדימונה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

בשכונה הנושאת את שמו של יוני נתניהו בדימונה, ביום שני 26/6 ייסגר מכרז רשות מקרקעי ישראל (רמ”י) במסגרת תוכנית “מחיר מטרה”, ל־1,122 יח”ד. 80% מהדירות שיוקמו יוקצו לזוכי התוכנית ויתרת הדירות יימכרו בשוק החופשי.

נשאלת השאלה האם היזמים יגלו עניין בדימונה, שהופצצה בשנים האחרונות ביחידות דיור. למען הדיוק, מאז 2015, כשהחלה “מחיר למשתכן”, נערכו בעיר 21 מכרזי קרקעות לאלפי יח”ד בפרויקטים שהשתתפו בתוכניות. בשנים האחרונות נמכרו בפרויקטים הללו 477 יח”ד ללא הגרלה, לאחר שמי שזכו בהן לא גילו בהן עניין. זה אחד הסימנים המובהקים לשוק רווי, ואכן למכרז האחרון שנערך בעיר ל־1,198 דירות – לא הוגשו כל הצעות. המכרז נערך במרץ שנה שעברה, ולתאריך יש חשיבות, משום שברור ששיקולי הריבית הממריאה לא עברו אז כלל בראשם של היזמים.
אולם המכרז ההוא נערך בדרום העיר והמכרז הנוכחי נערך בשכונת יוני נתניהו. עיון בפרטי המכרז מעלה כי שני המכרזים זהים במידה רבה, רק שעכשיו המתחם מכונה “יוני נתניהו”. האם זה מה שישנה את עמדת היזמים לגבי הקמת פרויקטים חדשים בדיור מוזל בעיר? לנו לא נראה. אם בכל זאת יקרה הנס, מחיר דירה תיאורטית של 4 חדרים, 100 מ”ר עם מחסן, מרפסת וחניה, יגיע לאחר הנחה לכ־670 אלף שקל. המחירים נמצאים בטווח המחירים של הגרלות קודמות.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות