מטבח לילדים

Pinterest LinkedIn Tumblr +

מטבחים לילדים הפכו ללהיט בתקופה האחרונה, ילדים הפכו את המטבח הקטן והמאובזר למרכז חייהם ומידי יום חולמים על המנה הבאה שיבשלו.
ימי הקורונה עדיין לא חלפו אבל הם שינו את חיינו והשהייה בבית הפכה לחוויה או לסיוט תלוי איך מסתכלים על זה, לגבי הילדים זו הייתה חגיגה של משחק ובישול. היה צורך דחוף להעסיר את הילדים במשהו מרענן ויצירתי ומה יותר יצירתי מבישול או אפייה.
את המטבח אפשר להניח בחצר או במרפסת מוצלת ולמי שאים מרפסת או חצר בהחלט אפשר להכניב את מטבח הילדים לחדר של הילדים, כדאי להוסיף שטיחון פי וי סי לריצוף מתחת למטבח כדי לשמור על ניקיון הרצפה את שטיחון הפי וי סי אפשר לאחר מכן לשטוף וכך הרצפה תשאר נקייה.

מטבח ילדים מעניק מיומנויות לחיים

לרכוש מטבח ילדים בדגם מוקטן אך מאובזר שישמש את הילדים לבישול ואפייה, להפעיל את היצירתיות שלהם בכל החושים חוש הראייה הריח הטעם והמישוש, לא בכדי ילדים שעוסקים בבישול ואפייה מפתחים מיומנויות לחיים, הפעילות דורשת חשיבה ותכנון מדידה של כמויות מדוייקות, מוטוריקה עדינה, מעקב אחרי הוראות, ארגון הזמן, פיתוח מוטיבציה, אלו מיומנויות חובה לכל ילד וככל שירכוש אותם בשלבים מוקדמים כך הם ילוו אותו בהמשך הדרך ויישם אותם בתחומים רבים.

מיומנות שיתופי הפעולה

מטבח לילדים הוא אמנם צעצוע אך סביב העיסוק והמשחק מבלי משים לב הילד מפתח את מירב המיומנויות הדרושות לילד, לכם אולי זה נראה נדוש אך תוך כדי משחק הילדים מפתחים את המיומנויות לחיים, ואם תצרפו עוד כמה חברים לחוויה אז אתם משיגים עוד מיומנות חשובה שילדים צריכים לרכוש – שיתוף פעולה, מיומנות זו היא אחת המיומנויות החשובות ביותר בעולם התעסוקה כיום ומי שלא ידע לשתף פעולה כנראה לא ישרוד את עולם התעסוקה הנוכחי.

החוויה

חווית ההצלחה היא לא פחות חשובה, ילדים שמבצעים כל פעולה ובהחלט גם בבישול במטבח ומליחים להוציא מפרי ידהם תוצר אסטטי וטעים ויקבלו מחמאות מהסוסבבים אותם יפתחו חווית הצלחה חיובית שתגביר את הבטחון העצי שלהם. זהו שלב נוסף חשוב בבניית האישיות של הילד.

לסיכום

מטבח ילדים הוא צעצוע אך מאחורי הצעצוע ישנה תורה שלימה של רכישת מיומנויות לילדים, מיומנויות לכל החיים, שישפיעו מאוד על בניית התדמית והאישיות של הילד.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות