מה קרה לבית המשפט בדימונה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

למה צומצמו בשנים האחרונות ימי העבודה של בית המשפט בדימונה לשלושה ימים, מי מייבש את בית המשפט בדימונה ומאלץ את אזרחי העיר לנדוד עד באר שבע.
והשבוע עוד בשורה בית המשפט בדימונה יקיים רק שישה ימי שיפוט בחודש, שופט נוער יגיע רק אחת לשבועיים והתחום הפלילי הוסר כליל מתחום שיפוטו של בית המשפט בדימונה, הצעד הבא כנראה סגירתו לצמיתות, אותו בית משפט שעומד שנים ליד גן המזרקה שעבד מספר חודשים לפני שנים כנראה ייסגר בשנה שנתיים הקרובות. או שפעילותו תמשיך להצטמצם כפי שמתרחש השנים האחרונות.
הגזירה האחרונה הגיעה לפני כמה שבועות. ימי השיפוט בבית המשפט צומצמו מפעמיים בשבוע לשישה ימי שיפוט בחודש בלבד, שבפועל, בגלל ימי החופשה של השופטים, מתורגמים לארבעה או לחמישה ימי שיפוט. עובדי בית המשפט חוששים, ובצדק, שהשלב הבא יהיה סגירת בית המשפט לחלוטין.
בית משפט השלום בדימונה, המשרת כבר עשרות שנים את תושבי הנגב המזרחי, חווה בשנים האחרונות תהליך של ייבוש מכיוון הנהלת בתי המשפט. בעבר פקדו את בית המשפט הזה בכל יום בין 100 ל־150 אזרחים, אולם לפני כשנתיים הוצא התחום הפלילי מבית המשפט ופעילותו צומצמה מחמישה ימים לשלושה בלבד. במקביל צומצמה עבודתו של שופט הנוער; בעבר הוא היה מגיע לבית המשפט מדי יום ראשון, וכעת רק אחת לשבועיים.
בבית המשפט טוענים כי בבית המשפט בדימונהמנוהלים תיקים אזרחיים, תיקי תביעות קטנות, תיקי עמ”ק ותיקי נזקקות  וימי השיפוט נקבעים בהתאמה לצרכיו של בית המשפט וכי בשל תנאיו הפיזיים של המקום חלק גדול מהדיונים והעניינים  הועברו לבית משפט השלום לנוער בבאר־שבע. לאחרונה נבחנת אפשרות להעביר תיקים נוספים לבית המשפט בדימונה. אין כל כוונה לצמצם את פעילות בית המשפט בדימונה.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות