ליצמן מסתער על דימונה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

האם דימונה הולכת בדרך של ערד ולאט לאט תהפוך לעיר חרדית? שר הבינוי והשיכון מתחיל לקדם את תוכניתו למתן מענקים לדיור מוזל בפריפריה, וכן לשיווק מחדש של מכרזי ענק שנכשלו בשנים האחרונות – בעיקר לטובת האוכלוסייה החרדית.בשלבים הראשונים נבחנו הערים דימונה, עכו ועפולה – אולם בהמשך מתוכננים ערים נוספות.

דימונה היא עיר מסורתית עם אוכלוסיה מגוונת מאוד וכוללת גם אוכלוסייה חרדית, הגדלת מספר התושבים החרדים בדימונה תערער את הסטטוס קוו הקיים בעיר בין דתיים לחלוניים, העיר דימונה פתוחה לתנועה בשבת על כל רחובותיה ובמקביל קיימת תחושת שבת מסורתית נעימה ושקטה. עיר של חייה ותן לחיות. דימונה זקוקה לדיור לאוכלוסייה הצעירה של הדימונאים במחירים סבירים, לפני יבוא תושבי חוץ.

נראה כי שר הבינוי והשיכון החדש, יעקב ליצמן, אינו מבזבז זמן בדאגתו לאוכלוסייה החרדית, והוא מתחיל לקדם במרץ את התוכנית שלו להעניק הנחות גדולות דווקא למתיישבים חרדים שיגיעו לדימונה, יודגש, כי התכנית לא מתוכננת רק כלפי הציבור החרדי, ומלבד כהונתו כראש העיר דימונה, בני ביטון הוא גם יו”ר פורום ערי הפיתוח. התכנית, אמורה לכלול שורת ערי פיתוח ופריפריה בכל אזורי הארץ. איך עושים את זה? נדע בקרוב, ומדוע שהאוכלוסייה החרדית דווקא תגיע לדימונה ולא אוכלוסייה אחרת ? לשר ליצמן הפתרונים.

בשלב הראשון, הורה ליצמן לאנשי משרדו להגיש בפניהם דוח על מצב הדירות בעיר דימונה.
אחרי איסוף החומר המקצועי, נפגש עם ראש העיר דימונה, בני ביטון, על מנת לבחון את נכונותו לאכלס תושבים חרדים בעירו.
הבחירה בעיר דימונה באה לאחר שבנו של האדמו”ר מגור, הרב נחמיה אלתר, סייר בעיר יחד
בראיון שהעניק בשבוע האחרון, נשאל ליצמן על הביקורת נגדו כי הוא פועל למען הציבור החרדי וענה: “אני לא רואה שום בושה בלעזור לחרדים, אני חייב לעזור להם, כי הם קופחו”. עם זאת, השר הדגיש “אני הולך לעזור גם לערבים, יש לי תוכנית לעזור להם – אני הולך לעזור לכולם”.

ראש עירית דימונה בני ביטון אמר כי “החרדים עלולים להפוך לנטל על העיר וכי לא מתאים לו חרדים בעירו”, ןהוסיף “שהחרדים ילכו לערד ולכסיף”.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות