ועידת בן-גוריון בנגב

Pinterest LinkedIn Tumblr +

במהלך ‘ועידת בן-גוריון בנגב – בין חזון למציאות’ של מקור ראשון ומכון מורשת בן-גוריון, נערך פאנל בנושא ‘בנגב ייבחן העם בישראל – האומנם אנחנו עומדים במבחן?’ בהנחיית אלישיב רייכנר ובהשתתפות ראש עיריית דימונה בני ביטון, ראש מועצת ירוחם טל אוחנה, ראש המועצה האזורית רמת נגב ערן דורון וסיגל מורן, לשעבר ראש המועצה האזורית בני שמעון ומנכ”לית משרד הרווחה.
ראש עיריית דימונה בני ביטון: “בעשור האחרון יש פריחה בנגב. בבניה, בפיתוח, בחינוך. הצלחה אדירה בחינוך ובתרבות. הגיע הזמן לשעת הנגב, ולא רק בדיבורים. אם רוצים לממש את חזונו של דודו בן גוריון חייב להקים שדה תעופה משלים בנגב. זה ישנה את הנגב מקצה לקצה ויכניס 30,000 מקומות עבודה. דבר נוסף זה חיבורה של הנגב למרכז הארץ – רכבת מהירה לדימונה וירוחם. לחבר את מרכז הארץ אלינו ואני בטוח שהתושבים יגיעו במהרה לנגב כי זה העתיד של מדינת ישראל”.
על אי הכנסת תוכניות לנגב בתקציב הממשלה: “לא מעניין אותי מי נמצא בממשלה. כשראיתי שהארכת כביש 6 לא נמצא בתקציב -אמרתי לשרת התחבורה מירי רגב – אני ואת ניהלנו קמפיין נגד השרה מרב מיכאלי. באתי לכנסת, כינסתי את כל שרי התחבורה בעבר והפעלתי לחץ. אני רוצה לבשר לכל החברים שבעוד שבועיים אמורה להיות מסיבת עיתונאים, מירי רגב התחייבה שתשים 800 מיליון שקל להארכת כביש 6. לעניין הרכבת המהירה – אני מבטיח שעד סוף 2024 תתחיל העבודה על הרכבת. לגבי שדה התעופה – זה במגרש של צה”ל, שר הביטחון והממשלה. אני לא אוותר לאף אחד בנושא שדה תעופה – בצפון לא רוצים אותו, במרכז זה מפריע להם – אבל אנחנו רוצים את הרעש. וזה יגמור גם את נושא בעיית הבדואים ויסדיר גם את השטחים. צריך לבנות לבדואים בנגב עיר כמו מודיעין. לא עוד חורה, הם רוצים לגור בבניה רוויה. עד שאנחנו לא נפתור לבדואים את החינוך, התעסוקה והדיור – אז המצב יימשך אם יהיה להם רע – יהיה לנו רע. אם יהיה להם טוב – יהיה לנו טוב”.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות