די.ג’יי מתן קידו אלמלם נרצח במסיבת נובה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

די.ג’יי מתן (קידו) אלמלם ז”ל מדימונה נרצח בטבח המזוויע במסיבת נובה. את חייו הקדיש לקידום מוזיקת הטראנס ולשיפור תדמיתה בעולם . בני משפחתו וחבריו שמציינים חודש לאובדן הכבד מספרים על יקירם שהמוזיקה היתה חלק בלתי נפרד מחייו. פעל לקדם צעירים בתחום וליווה אותם. ולפני הכל היה אדם של נתינה שאהב לעזור לאחרים, עד לסוף העצוב.

חודש חלף מאז נרצח די.ג’יי מתן (קידו) אלמלם ז”ל בפסטיבל נובה ליד קיבוץ רעים, ובני משפחתו, חבריו ומכריו, מתקשים עדיין לעכל את לכתו בטרם עת ובשיא פריחתו.

ביום ראשון ייערך טקס גילוי המצבה בבית העלמין בדימונה, ובהמשך מתוכננים שורה של אירועי הנצחה לזכרו.
בית הספר התיכון “ליהמן” בדימונה שאלמלם היה מבוגריו, הקדיש לו דברים בקיר ההנצחה. ערב הנצחה לכבודו ייערך במתחם קהילת נובה, וספר על הטבח ב־7 באוקטובר שיופץ בארצות הברית ובאירופה יכלול פרק שיוקדש לו ולזכרו.

מתן קידו אלמלם(צילום: באדיבות המשפחה)

מתן קידו אלמלם(צילום: באדיבות המשפחה)

כל הזמן למען אחרים

אחותו לין מספרת השבוע על אחיה האהוב מתני. “הוא אדם בעל נתינה, תמיד בחיוך, תמיד באנרגיות, הערך המשפחתי אצלו ערך עליון, רוצה שכולם יהיו בארוחות בחגים, חבר הכי טוב, תמיד יעמוד דום לכל צרה ולכל עזרה”.
די.ג’יי אביב קופל שמופיע ברחבי העולם והכיר את אלמלם שנים רבות, מספר על חברו, “מתני היה מזמין אותי אליו למועדון קונפורט בתל־אביב, ומאז שמרנו על קשר כל הזמן. היינו מחליפים בינינו מוזיקה, ואז הוא התחיל להופיע במועדון הפורום והיה מזמין אותי להופיע שם. הוא מאוד אהב מוזיקה, כל הזמן מפרגן”.
קופל הופיע לא מעט לצדו של אלמלם. “יצא לי להופיע איתו כמה פעמים בפסטיבלים בחו”ל. אדם של נתינה, אוהב לעזור, במיוחד לאומנים צעירים. היה מקדם אומנים צעירים ונתן להם במה איפה שיכול היה. איבדתי חבר טוב”.

מוזיקת הטראנס

מוזיקת הטראנס הייתה כל עולמו של מתן אלמלם שהיה ידוע בשם הבמה שלו “קידו”. עוד בהיותו בן עשר התבלט במסיבות כיתה, ימי הולדת, ובאירועים בית־ספריים.
אלמלם, רק בן 42 במותו, הוא הבן השני מבין שלושת ילדי משפחת אלמלם – שי הבכור, עומרי והאחות הקטנה לין.
הוא נולד בדימונה, למד בבית הספר היסודי “עמי אסף” ובתיכון “ליהמן”. אחרי השירות הצבאי עבר להתגורר בתל־אביב, התמקצע בתחום המוזיקה, והחל להופיע במסיבות במועדונים. לאחר מכן נסע ליפן, שם התגורר שלוש שנים, הוציא אלבום, והופיע בפסטיבלים באירופה, בדרום אמריקה ובעוד מקומות ברחבי העולם.
“הוא עסק רק במוזיקת טראנס”, מספרת אחותו לין, ומוסיפה שאחיה פעל לשיפור תדמיתה השלילית של מוזיקת הטראנס שיש מי שקושרים אותה לאלימות ולשימוש בסמים.
כשהיה בן 17 השתתף אלמלם בהפגנות בכיכר רבין שכותרתן הייתה “תנו צ’אנס לטראנס”, ובשנת 2017 הוביל מחאה שסיסמתה הייתה “תנו לרקוד בשקט”.

“היה לו מאוד חשוב להילחם בתדמית הזאת”, מספרת האחות לין. “הוא תמיד הסביר לי שמדובר בקהילה של אנשים טובים, של אהבה, חופש ונתינה, ומי שלא מכיר, אז מלווה אותו התדמית הזאת, והוא ממש נלחם בזה”.
בחייו הקצרים אלמלם הספיק להגשים חלומות רבים, כולל הופעות מול עשרות אלפי מבלים בפסטיבלים הגדולים והמובילים מעבר לים. “הוא תמיד רצה לגדול ולצמוח בעולם הזה של המוזיקה”, מספרת לין. “אני חושבת שהוא השיג המון יעדים, הוא חי את החיים כמו שרצה ואהב”.

הציל מבלים

ביום שישי בצהריים, 6 באוקטובר, יום לפני מתקפת הטרור הרצחנית, אלמלם נסע למתחם נובה שהוקם בסמוך לקיבוץ רעים. הוא היה חלק מצוות ההפקה. באותו לילה ניגן בפני המוני המבלים שהגיעו למסיבה, והוא היה אמור לעלות שוב לבמה בשעה שבע בבוקר.
ואולם, חצי שעה לפני הסט שלו, בשעה 06:30, החלו האזעקות, ואלמלם עדכן את בני משפחתו המודאגים שהוא תפס מחסה ושוהה במיגונית.
“כשמטחי הירי לא פסקו, חייגנו אליו שוב, ואז הוא הבין שירו על הרכב של בת הזוג שלו שהייתה במסיבה”, משחזרת האחות לין. “היא לא הייתה לידו והיא התקשרה להודיע לו. הוא היה מאוד לחוץ מזה. עדיין אף אחד לא הבין את סדר הגודל של האירוע. אף אחד לא חשב שיש מחבלים בשטח”.
בסביבות השעה 08:15 לין התקשרה שוב לאחיה והוא הספיק לעדכן אותה כי “יורים עלינו, אני בחפ”ק משטרתי”, כשברקע נשמעות יריות. לין, שכמו כולם עדיין לא ידעה את גודל הזוועה שהתחוללה במסיבה בפרט, ובעוטף עזה, בכלל, הניחה שאם אחיה נמצא בחברת שוטרים, אז הוא מוגן. “אל תעזוב את השוטרים, תישאר בחפ”ק, הכל יהיה בסדר”, עודדה אותו.
דקות אחרי אותה שיחה ראו בני משפחתו של אלמלם בטלוויזיה את מחבלי חמאס באופקים ובשדרות, ומאותו רגע אלמלם כבר לא היה זמין.
אלמלם הוכרז נעדר, ובני משפחתו ניסו לדלות כל פרט ומידע על גורלו. ואולם, כעבור שבוע הם קיבלו את הבשורה המרה שגופתו זוהתה בעזרת הטבעת שלו והתאמה לדנ”א.
בדיעבד התברר שלפני שנרצח הספיק אלמלם להציל שני אנשים. “הם באו אלינו וסיפרו לנו שהוא ראה שהם בהתקף חרדה, לקח אותם, הרגיע אותם, הסתיר אותם במקום מיסתור, ואז הוביל אותם לשביל של היציאה שיברחו מהשטח. אני יכולה לדמיין אותו, איך בכל הלחץ, כשהוא כל כך נסער ומפחד הייתה לו קודם כל תחושת אחריות כי הוא מההפקה. הוא הרגיש תחושת אחריות על כתפיו. הוא אדם שתמיד אהב לעזור, גיבור, אני יכולה לדמיין אותו שם כשהוא אומר ‘הכל טוב, בואו איתי'”, מספרת לין.

מקצוען

אלמלם ז”ל היה מוכר היטב בקהילת המועדונים והמוזיקה בכלל, ותיקלט במסיבות נחשבות וגדולות בארץ ובעולם.
היה לו חיבור עמוק לסצנה, שמר על קשר עם אמנים בינלאומיים, וגם עם אומנים ומפיקים בארץ.
אנשי התעשייה מספרים על מקצוען אמיתי, שהיה מעודכן בכל, די.ג’יי שהרקיד המונים בכל מסיבה ומסיבה.
דן לייבל מבאר־שבע, מנהל שיווק ותוכן במועדון “הפורום”, מכיר את מתן למעלה מ־20 שנה, שניהם דמויות מחיי הלילה.
מתן גדל בדימונה ועבר לתל־אביב ולייבל גדל בבאר־שבע, ונרקמה ביניהם חברות עמוקה. “תמיד היה כבוד בינינו והמון הערכה. זו לא היתה מערכת אינטנסיבית, היינו חברים, יכולנו לא לדבר חודשים, אבל אני תמיד פירגנתי לו והוא פירגן לי”.

שניהם תקלטו הרבה פעמים ביחד במועדון הפורום ובמקומות אחרים. לייבל ממשיך ומספר: “לפני שנתיים מתני קיבל החלטה לעבור לדרום, לעומר, והוא התחיל לעבוד איתי ביחד. הוא היה מנהל את במת הטראנס בפורום, ובשנתיים האחרונות היינו צמודים, כל סופ”ש, כל היום בטלפון”.
לייבל מדבר על הכישרון של חברו. “אין עמדה אחת במדינת ישראל שהוא לא ניגן בה, הוא ניגן בכל הפסטיבלים הכי מפורסמים, הוא גם היה מנהל במה מהטובים בארץ, אז הוא עשה גם ניהול במה וגם תקלט. באופן כללי הוא היה שגריר טראנס של מדינת ישראל, ניגן בברזיל, בפורטוגל, ביפן, בהודו, בהונגריה, ועוד”.
לייבל, כמו יתר החברים, מתקשה לעכל את האובדן הגדול. “זה אובדן של חבר מהקרובים שהיו לי בשנתיים האחרונות. לפעמים כשאתה עובד עם מישהו והיית איתו כל כך הרבה שעות, אתה מספר לו והוא מספר לך. הוא הפך ממש חבר קרוב. אדם מקצוען, מהמצחיקים שהיו”.
נושאים קשורים

מאמרים שאולי יעניינו אתכם
שריפה בדימונה 21 נפגעים
מכת חום – גבר בן 60 מת בדימונה

שריפה בדימונה 21 נפגעים

האתר המחודש של דימונה
blank

ברוכים הבאים לאתר המחודש של דימונה - שער העיר, בימים הקרובים נמשיך לעדכן ולעבות את האתר בכל החדשות בעיר לטובת - קראו עוד

דימונה מתחברת למאגר תמר
blank

זו הבשורה הטובה בסיפור, אך הבשורה הפחות טובה היא שהמחיר לא ירד וישאר כשם שהיה, ולמה? כי לחברת גזטיב שעד - קראו עוד

שוד כספומט בקניון פרץ
תושב דימונה בכנופיית הרמאים

יום חמישי האחרון בלילה בקניון פרץ בפאתי העיר דימונה כנופייה של שודדים עקרה את הכספומט הנייד שהוצב במרכז הקניות, בתוך - קראו עוד

מה קרה לבית המשפט בדימונה
כתב אישום

  למה צומצמו בשנים האחרונות ימי העבודה של בית המשפט בדימונה לשלושה ימים, מי מייבש את בית המשפט בדימונה ומאלץ - קראו עוד

בית קפה תמים או מיסיונרי
blank

מי מנסה בשבועות האחרונים לסגור בית קפה מפואר ומושקע בדימונה ומדוע? שני נוצרים שמתגוררים בדימונה מעל עשור פתחו מיזם של - קראו עוד

21 אלף דירות בדימונה
שכונת השחר בדימונה (צילום ארמון אדריכלים)

האם דימונה תכפיל עצמה בתןך 5 שנים? זו השאלה שבוחנים בשלב זה באוצר לנוכח ההסכם שומדת עירית דימונה לחתום בקרוב, - קראו עוד

הוארך המעצר של תוקף הקשישה מדימונה
blank

הוארך מעצרו של תושב דימונה בשנות ה-30 לחייו הוא נעצר ביום שני בשבוע שעבר לאחר ששדד קשישה באלימות ופצע אותה - קראו עוד

כנס מחזורים לדורותיו בדימונה
דימונה

דימונה עומדת בפני כנס המחזורים הגדול ביותר שאי פעם היה, הכנס יתקיים ב 15 לנובמבר בעיר דימונה.

דימונה מטפסת על מפת הנדל”ן
blank

הסכם הגג שנחתם לאחרונה בין עיריית דימונה ומשרדי הממשלה החל להזרים משקיעי נדל"ן לעיר. כל זאת בהקשר לפיתוח כביש 6 - קראו עוד

אצטדיון ע”ש בניון
מינוי מפתיע בכדורגל הישראלי. לאחר משא ומתן שנמשך מספר שבועות בין קבוצת מ.ס דימונה מליגה א' לניר קלינגר, נחתם היום (חמישי), הסכם לפיו קלינגר יהיה המנהל המקצועי של הקבוצה בעונה הבאה. קלינגר כזכור, פתח את העונה החולפת כמאמן הפועל חיפה.

ראש העיר בני ביטון הציע להנציח את שמו של הכוכב בנניון יליד דימונה ולקרוא למגרש החדש על שמו. בימים אלו - קראו עוד

אילנה אזולאי מ”מ ראש עיריית דימונה הודחה
בני ביטון

מועצת העיר דימונה הצביעה הערב (שלישי) בעד הדחתה של ממלאת מקום ראש העיר, אילנה אזולאי. תשעה חברי מועצת העיר הצביעו - קראו עוד

הפועל ת”א תארח את דימונה
מינוי מפתיע בכדורגל הישראלי. לאחר משא ומתן שנמשך מספר שבועות בין קבוצת מ.ס דימונה מליגה א' לניר קלינגר, נחתם היום (חמישי), הסכם לפיו קלינגר יהיה המנהל המקצועי של הקבוצה בעונה הבאה. קלינגר כזכור, פתח את העונה החולפת כמאמן הפועל חיפה.

כולם חולמים על גביע המדינה, אבל לדימונה יצא לשחק עם הפועל תל אביב, משחק קשה לדימונה ולתל אביב קל יחסית - קראו עוד

שבע שנות מאסר לבעל מינימרקט שאנס בת 15
blank

ביהמ"ש המחוזי בב"ש גזר את העונש על בעל מכולת בן 64 מדימונה, שאנס וביצע במשך שנים מעשים מגונים בנערה שגרה - קראו עוד

בהשקעה של 273 מיליון ש”ח: 15 מפעלים יוקמו ויורחבו בדימונה, בערד ובירוחם
בני ביטון

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה אישרה תוכנית להקמתם והרחבתם של 3 מפעלים בדימונה, 5 בירוחם ו-7 בערד, שיביאו ליצירתן של 514 - קראו עוד

היו”ר מקס פרץ עזב את עירוני דימונה
מינוי מפתיע בכדורגל הישראלי. לאחר משא ומתן שנמשך מספר שבועות בין קבוצת מ.ס דימונה מליגה א' לניר קלינגר, נחתם היום (חמישי), הסכם לפיו קלינגר יהיה המנהל המקצועי של הקבוצה בעונה הבאה. קלינגר כזכור, פתח את העונה החולפת כמאמן הפועל חיפה.

מקס פרץ יו"ר הקבוצה עירוני דימוןנה עזב את תפקידו ובמקומו ימונה רועי אמנו, מקס סיפר כי מטעמים אישיים לא יוכל - קראו עוד

נעצר דימונאי החשוד בסחיטת עסקים בדימונה
blank

חשוד בן 23 מדימונה נעצר על מספר מקרים בהם סחט מספר בעלי עסקים בדימונה, רובם שתקו מפחד, ולכן היה קשה - קראו עוד

הסכם הסטורי בדימונה – 5 מיליארד שקל לבניית 20,900 דירות חדשות
blank

הסכם היסטורי נחתם על בניית יותר מ 20,000 דירות בפועל בדימונה בשבע השנים הבאות, אך האם הבטחה זו תמומש או - קראו עוד

מחיר למשתכן – בדימונה אין קופצים
תנופת פיתוח בדימונה

בדימונה שווקו 3 מגרשים אך לשניים הנוספים לא הוגשו הצעות; מחיר דירת 100 מ"ר בדימונה לאחר המענק יעמוד בדימונה, חברת - קראו עוד

ראש העיר בני ביטון נחקר בחשד להטרדה מינית
בני ביטון

בני ביטון ראש עירית דימונה לא הופתע מזימונו לחקירה בפרשת ההטרדה המינית המיוחסת לו, זה כבר זמן רב שאיומים אלו - קראו עוד

התיק נגד ראש העיר דימונה בעניין הטרדה מינית נסגר מחוסר אשמה
בני ביטון

כפי שהערכנו בזמנו כאן באתר אכן לא היו דברים מעולם וביום חמישי הודיעה הפרקליטות הודיעה על סגירתו מחוסר אשמה של - קראו עוד

כנס בחירות בנוכחות ראש הממשלה ביבי נתניהו בדימונה
blank

כנס בחירות בנוכחות ראש הממשלה ביבי נתניהו בדימונה

חוסה במעון בדימונה נמצא ללא רוח חיים ברכב
blank

דיווח על נעדר החוסה במעון בדימונה הקפיץ את משטרת דימונה שהחלה בחיפושים אחריו, לאחר כ שלוש שעות נמצא החוסה ללא - קראו עוד

בני ביטון נכלל ברשימת המשפיעים של מעריב
בני ביטון ראש עירית דימונה

בני ביטון נבחר בין המשפיעים במדינה על יד מעריב בזכות עשייתו הרבה לדימונה ולנגב

-----------------------------------------------------------------------

הצטרפו אל צוות הכותבים שלנו יש לכם סקופ?, חדשות? תוכלו לשלוח אלינו ולאחר בדיקת החומר נפרסם. ניתן לדווח על חדשות אל העורך במייל כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. המערכת שלנו מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש קרדיט או לבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות