דימונה-מענק לרכישת דירות שמחירן עד 600 אלף שקל ההגרלה בעוד שבועיים

Pinterest LinkedIn Tumblr +

משרד הבינוי והשיכון יקיים ב-27 באוגוסט הגרלה לקבלת מענקים לרכישת דירות יד שנייה למחוסרי דיור. דימונה נמצאת ברשימה עם מלאי דירות גדול מאוד.
משרד הבינוי והשיכון הודיע הבוקר כי ב-27 באוגוסט תיפתח ההרשמה להגרלת מענקים לרכישת דירות יד שנייה שמחירן בין 300,000-600,000 שקל. להגרלה יוכלו לגשת יחידים ומשפחות שהינם מחוסרי דיור. הזוכים בהגרלה יקבלו מענק של 50,000 שקל. שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף מסר,”אנו פועלים ומגייסים תקציבים ומשאבים במטרה לספק תוכניות דיור לכל שכבות האוכלוסיה בכל רחבי הארץ”. אלא שלאמיתו של דבר, דירות בגובה של עד 600 אלף שקל ניתן למצוא אך ורק בפריפריה המוחלשת.
התוכנית נולדה עוד בשנת 2020, בממשלת נתניהו־גנץ בתקופה שבה היה יעקב ליצמן שר הבינוי והשיכון. התוכנית הוצגה כבר בחודש יולי 2020 לוועדת הכספים, אך לא אושרה משום שהכנסת התפזרה. בתחילת חודש יולי האחרון קיבל קבינט הדיור (ועדת שרים לענייני דיור, בנייה ומקרקעין) את החלטה 737, המאשרת את תוכנית המענקים. לצורך העניין יקצה משרד הבינוי והשיכון 50 מיליון שקל בשנים 2023 ו-2024.
שטרן מוסיף, “לדעתי, גולדנקופף מנסה לתת פתרונות מהירים לשטח שבוער. מכל הבא ליד. אני לא חושב שיש אסטרטגיה גדולה ומאורגנת. הוא דואג למגזר שלו כי הוא נציג ציבור. האסטרטגיה נותנת אולי מענה למגזר החרדי, אך פחות רלוונטית למגזרים אחרים במרכז הארץ, או בפריפריה”.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות