בני ביטון ראש עירית דימונה קיבל משר החוץ דרכון דיפלומטי

Pinterest LinkedIn Tumblr +

שר החוץ מהליכוד הורה על ההנפקה שלושה שבועות בלבד לאחר שנכנס לתפקידו, חרף אזהרה של בכירים במשרדו שהפצירו בו: “אל תתעסק בזה”. גורמים בלשכתו טענו בניגוד למציאות שמדובר בהארכה, ועדה מקצועית קבעה: אין שום סיבה להעניק דרכון דיפלומטי, אבל הוא לא היחיד עוד שלושה ראשי ערים מהליכוד קיבלו דרכון דיפלומטי בינהים ראש עירית דימונה בני ביטון.

הדרג המקצועי במשרד החוץ הזהיר בחודש ינואר השנה את שר החוץ אלי כהן שלא להנפיק ליאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, דרכון דיפלומטי בטענה כי מדובר ב”חומר נפץ” ואין שום סיבה לתת לו דרכון כזה. אולם, כהן שבאותה עת נכנס למשרד החוץ, התעקש והורה על הנפקת הדרכון הדיפלומטי.
גורמים בלשכת שר החוץ טענו לאחרונה כי מדובר בהארכה של הדרכון – ולא בחדש לגמרי, אולם לנתניהו הבן היה דרכון דיפלומטי כשהיה ילד – וכבוגר הוא לא החזיק דרכון כזה.
הבקשה המקורית הגיעה למי שהיה אז סמנכ”ל לעניינים קונסולריים במשרד החוץ אייל סיסו. הנימוק של הבקשה להנפיק ליאיר נתניהו, שבאותו הזמן היה בן 31, היה שיקולים ביטחוניים. ההסבר היה שנתניהו הבן מסתובב עם מאבטחים חמושים שמחזיקים בדרכון דיפלומטי וכאשר מגיעים לשדות תעופה בחו”ל הנוהל הוא שהמאבטחים מוכנסים לחדר כדי לבדוק את האישורים שלהם ואז מפרידים אותם מיאיר נתניהו.
בכירים במשרד החוץ הבהירו אז שלפי כל הנהלים יאיר נתניהו אינו זכאי לדרכון דיפלומטי ואין שום סיבה שיקבל דרכון כזה. לשכת השר דרשה לכנס ועדה מיוחדת שאמורה לדון במקרים חריגים. בוועדה שבה חברים שורה של בכירים במשרד החוץ – סמנכ”לית תיאום, סמנכ”ל למנהל, סמנכ”ל קונסולרי ונציג היועץ המשפטי של משרד החוץ – התקיים דיון בנושא והייתה תמימות דעים שאין להנפיק לו דרכון דיפלומטי. בכירים במשרד החוץ הבהירו ללשכת שר החוץ: “זה חומר נפץ. אל תתעסקו בזה”.
ואולם, בלשכת שר החוץ לא ויתרו ושאלו אם למנכ”ל משרד החוץ יש סמכות לאשר הנפקת דרכון גם אם הוועדה לא מאשרת. התברר כי למנכ”ל יש סמכות כזאת ובכירים במשרד שבו והדגישו כי “אין שום סיבה להנפקת דרכון דיפלומטי. נקודה”.

על אף זאת, מנכ”ל משרד החוץ החדש שבדיוק נכנס לתפקיד, רונן לוי (מעוז), כתב מסמך שבו הורה, בהנחיית שר החוץ אלי כהן, להנפיק ליאיר נתניהו דרכון דיפלומטי. בכירים שמעורים בהליכי הנפקת דרכונים אומרים כי הוועדה המיוחדת לבחינת הנפקת דרכונים דיפלומטים מאוד קפדנית ולא מוותרת חרף דרישות ולחצים. מה שקרה כאן עם יאיר נתניהו היה חריג.
כהן, לפי דיווח של גידי וייץ מ”הארץ”, לא רק הורה להנפיק ליאיר נתניהו דרכון דיפלומטי, אלא גם לשלושה ראשי ערים של הליכוד שגם הם לא היו זכאים וגם להם הונפקו דרכונים באותו הנוהל, בניגוד לעמדת הדרג המקצועי במשרד החוץ. דרכונים דיפלומטיים הונפקו בהנחיית שר החוץ לראש המועצה האזורית בנימין ישראל כץ, ראש עיריית דימונה בני ביטון וראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן.
שר החוץ אלי כהן משוכנע שמאחורי ההדלפה עומדים גורמים פוליטיים בליכוד שמבקשים לוודא שהוא יעזוב את משרד החוץ בסוף החודש, במועד הרוטציה שנקבע בינו לבין השר ישראל כ”ץ.
בפוסט שפרסם כתב כהן: “בשיא המלחמה החליטו גורמים אינטרסנטיים להציף החלטות ישנות על הנפקת דרכונים, ומכיוון שיש הרבה פייק מציע לעשות סדר: מי שאושרו לו דרכונים על פי הנהלים הם: שלושה ראשי רשויות בלבד שבתוקף תפקידם אחראיים על קשרים בינלאומיים. הם מצטרפים לראשי ערים אחרים שאושרו להם דרכונים בתקופות שונות, כמו ראש עיריית תל אביב. לגבי יאיר נתניהו, האישור ניתן בחודש ינואר! משיקולי אבטחה”.

מאמרים שאולי יעניינו אתכם
שריפה בדימונה 21 נפגעים
מכת חום – גבר בן 60 מת בדימונה

שריפה בדימונה 21 נפגעים

האתר המחודש של דימונה
blank

ברוכים הבאים לאתר המחודש של דימונה - שער העיר, בימים הקרובים נמשיך לעדכן ולעבות את האתר בכל החדשות בעיר לטובת - קראו עוד

דימונה מתחברת למאגר תמר
blank

זו הבשורה הטובה בסיפור, אך הבשורה הפחות טובה היא שהמחיר לא ירד וישאר כשם שהיה, ולמה? כי לחברת גזטיב שעד - קראו עוד

שוד כספומט בקניון פרץ
תושב דימונה בכנופיית הרמאים

יום חמישי האחרון בלילה בקניון פרץ בפאתי העיר דימונה כנופייה של שודדים עקרה את הכספומט הנייד שהוצב במרכז הקניות, בתוך - קראו עוד

מה קרה לבית המשפט בדימונה
blank

  למה צומצמו בשנים האחרונות ימי העבודה של בית המשפט בדימונה לשלושה ימים, מי מייבש את בית המשפט בדימונה ומאלץ - קראו עוד

בית קפה תמים או מיסיונרי
blank

מי מנסה בשבועות האחרונים לסגור בית קפה מפואר ומושקע בדימונה ומדוע? שני נוצרים שמתגוררים בדימונה מעל עשור פתחו מיזם של - קראו עוד

21 אלף דירות בדימונה
שכונת השחר בדימונה (צילום ארמון אדריכלים)

האם דימונה תכפיל עצמה בתןך 5 שנים? זו השאלה שבוחנים בשלב זה באוצר לנוכח ההסכם שומדת עירית דימונה לחתום בקרוב, - קראו עוד

הוארך המעצר של תוקף הקשישה מדימונה
blank

הוארך מעצרו של תושב דימונה בשנות ה-30 לחייו הוא נעצר ביום שני בשבוע שעבר לאחר ששדד קשישה באלימות ופצע אותה - קראו עוד

כנס מחזורים לדורותיו בדימונה
דימונה

דימונה עומדת בפני כנס המחזורים הגדול ביותר שאי פעם היה, הכנס יתקיים ב 15 לנובמבר בעיר דימונה.

ממלאת מקום ראש עיריית דימונה ראש העיר הטריד אותי מינית
ממלאת מקום ראש עיריית דימונה ראש העיר הטריד אותי מינית

סערת הההטרדות שקפצה מארצות הברית לארץ ממשיכה ומגיעה גם לדימונה, בהמשך לדיווח בנענע 10 אילנה אזולאי בכירה בעירית דימונה התלוננה - קראו עוד

דימונה מטפסת על מפת הנדל”ן
blank

הסכם הגג שנחתם לאחרונה בין עיריית דימונה ומשרדי הממשלה החל להזרים משקיעי נדל"ן לעיר. כל זאת בהקשר לפיתוח כביש 6 - קראו עוד

אצטדיון ע”ש בניון
מינוי מפתיע בכדורגל הישראלי. לאחר משא ומתן שנמשך מספר שבועות בין קבוצת מ.ס דימונה מליגה א' לניר קלינגר, נחתם היום (חמישי), הסכם לפיו קלינגר יהיה המנהל המקצועי של הקבוצה בעונה הבאה. קלינגר כזכור, פתח את העונה החולפת כמאמן הפועל חיפה.

ראש העיר בני ביטון הציע להנציח את שמו של הכוכב בנניון יליד דימונה ולקרוא למגרש החדש על שמו. בימים אלו - קראו עוד

-----------------------------------------------------------------------

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות