ביקושים מפתיעים למרכז המסחרי החדש בדימונה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ביקושים מפתיעים למרכז המסחרי בשכונת השחר בדימונה – כאשר כבר שליש מהמרכז הושכר בהשכרה מוקדמת ובמחירים גבוהים מהצפוי, עוד טרם סיום התכנון; האם מדובר במגמה כלל ארצית?
ביקושים מפתיעים למרכז המסחרי של ברזילי מור בשכונת השחר בדימונה: היזמים מדווחים על חתימת הסכמי שכירויות במחירים גבוהים מהצפוי, עוד טרם סיום התכנון וקבלת היתרים.

המרכז יוקם כאמור בשכונת השחר החדשה בדימונה, הכוללת 3,200 דירות ומתגוררות בה כ-10 אלף נפשות, ובצמוד אליה שכונת ממשית הכוללת עוד 4,000 נפשות, כך שצפוי ביקוש גבוה מאוד להשכרת שטחי החנויות וכמובן הצפי לתנועה במרכז הוא גבוה.

הנגישות למרכז הקניות תהינה גבוהה, שכן הוא נמצא על אחד מהכבישים העוקפים של דימונה, מה שצפוי להביא אליו לא מעט קונים גם מחוץ לעיר.
המרכזים המסחריים הפכו בשנים האחרונות למרכז הבילוי הפנאי והקניות, יחד עם פיתוחן של שכונות גדולות, בעיקר בערים פריפריאליות, החזירו אותנו, גם פסיכולוגית וגם מעשית לרצון לבצע כמה שיותר פעולות ליד הבית, במיוחד קניות ובילויים.

הגידול המשמעותי בשכונות החדשות הביא לצורך מעשי למרכזי מסחר שכונתיים שיתנו מענה גבוה יותר מבעבר, מבחינת תמהיל החנויות שלהם. לא רק מכולת ובית קפה, אלא תמהיל שכולל מעדניות, מסעדות גורמה ורשתות אוכל וביגוד מובילות ואף מרפאות ומשרדים.

גם הנתונים העולים מ-RIS – מערכת מובילה בישראל להשוואה ומדידת ביצועים בתחום הקמעונאות, מראים כי המרכזים השכונתיים צמחו יותר מהקניונים בשנתיים הראשונות של הקורונה (2019-2021), עם שיעור צמיחה במכירות של 10% במרכזים השכונתיים לעומת 7% בלבד בקניונים. מי שהציג שיעור חד אף יותר היו הפאוור-סנטרים – עם עלייה של 17.5% במכירות בשנתיים האחרונות.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות