בדימונה מכרי רמ”י נכשל

Pinterest LinkedIn Tumblr +

מכרז מחיר מטרה עבור בניית 1,122 יח”ד נסגר ללא הצעות, מכרזי רשומת מקרקעי ישראל מאותתים לממשלה שהעמידה ביעדים שהוגדרו תהיה לא פשוטה. השבוע התקיימה ישיבה ראשונה של קבינט הדיור, שבה בין היתר הוכרזו יעדי השיווק של הממשלה לענף הנדל”ן למגורים. היעדים נראו מלכתחילה לא פשוטים להשגה, ושלושה מכרזים שנסגרו ללא זוכים, ממש היום, ממחישים זאת היטב.

בישיבת הקבינט שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף הגדיר יעדי שיווק לרמ”י ב־2023 של 90 אלף יחידות דיור, לצד מכרזים מוצלחים בהיקף של 61 אלף יחידות דיור. מדובר על מספרים גבוהים יותר מאלו שהוגדרו בשנה שעברה – וזאת למרות שהשוק האט משמעותית מתחילת השנה, ושיעור המכרזים הנכשלים גבוה יחסית, ודאי אם משווים זאת לשיא חסר התקדים שנרשם כאן בשנים 2021 ו־2022.

לסטטיסטיקה של מכרזי רמ”י הכושלים ב־2023 הצטרפו היום שלושה מכרזים נוספים – בדימונה, ברמלה ובאלעד – ששלושתם נותרו ללא כל הצעות. מדובר על מכרזי מגורים עבור 1,254 יח”ד בסך הכול,.
המכרז בדימונה הוא מכרז מחיר מטרה, עבור בניית 1,122 יחידות דיור בשכונת יוני נתניהו. המכרז פורסם ללא מחיר מינימום, ולמרות זאת נסגר בלי כל הצעות. נציין כי המכרז, עם 76 יח”ד יותר, נסגר באוגוסט 2022 גם כן ללא כל הצעות. למעשה, המכרז האחרון בייעוד מגורים בדימונה שנסגר בהצלחה היה במאי 2022, לפני יותר משנה. עוד נציין כי כל ארבעת מכרזי מחיר מטרה שפורסמו עד היום בדימונה, נכשלו ונסגרו ללא תוצאות.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות