אישה מדימונה הפכה נכה לאחר טיפול שיניים

Pinterest LinkedIn Tumblr +

תושבת דימונה (49) טוענת כי הפכה לנכה הסובלת מנזקים תפקודיים ואסתטיים קשים לאחר טיפול שיניים בו נעקרו מפיה 21 שיניים. לדבריה, היא סובלת מכאבים, חיוך עקום, ושיניים הבולטות לכיוון השפתיים. טרם הוגש כתב הגנה

טיפול בקליניקה פרטית בבאר־שבע, שעלותו נאמדת בעשרות אלפי שקלים, הפך את תושבת דימונה לנכה הסובלת מנזקים תפקודיים ואסתטיים קשים. כך נטען בכתב תביעה שהגישה האישה באחרונה בבית משפט השלום בתל־אביב נגד רופא השיניים.

על פי כתב התביעה, שהגישה האישה (49) באמצעות באי כוחה, עורכי הדין רן שפירא ורותם ציוני ממשרד עורכי הדין אלמוג־שפירא, פנתה המטופלת לרופא השיניים, בעל קליניקה פרטית בבאר־שבע, במטרה לשפר את מראה שיניה ולהשלים חוסר חלקי בשיניה העליונות. על פי הנטען, הבטיח לה רופא השיניים כי מדובר בטיפול קצר ופשוט, שבסיומו יהיה לה חיוך מושלם.
בכתב התביעה נטען כי הרופא ביצע לתובעת צילום רנטגן פנורמי וצילום סי.טי, ולאחר מכן הסביר לה כי היא סובלת מדלקות קשות בשיניים ובחניכיים. הרופא, כך נטען בכתב התביעה, המליץ לתובעת לעקור תשע שיניים מהלסת העליונה ו־12 שיניים מהלסת התחתונה, כשאת חוסר השיניים הוא ישקם באמצעות שתלים וכתרים קבועים מחרסינה.
באותה הזדמנות, כך נטען בתביעה, ציין רופא השיניים בפני התובעת כי מדובר בטיפול שייארך חודשים ספורים בלבד ובסיומו יהיו לה שיניים יפות ללא כל מגבלות תפקודיות.
על פי הנטען בכתב התביעה, כחודש לאחר פגישת הייעוץ עקר הרופא מפיה של התובעת 21 שיניים משתי הלסתות ובמקומן שתל תשעה שתלים בכל לסת, עליהם הודבקו כתרים זמניים, וכל זאת בטיפול אחד. משלב זה ואילך, כך על פי התביעה, חיה התובעת בסיוט מתמשך. לאחר אותו טיפול החלה האישה לסבול מכאבים עזים ומנפיחויות בשתי לסתותיה וטופלה באנטיביוטיקה ומשככי כאבים רבים.

בחלוף שלושה חודשים ממועד הטיפול הראשון, שוב הודבקו על השתלים כתרים זמניים, אך על פי הנטען בכתב התביעה, הוסיפה התובעת לסבול מכאבים, לא הצליחה לדבר והתקשתה באכילה. גם לאחר שרופא השיניים שלח את הכתרים לתיקון במעבדה, כך טוענת התובעת, לא השתפר מצבה במאומה.
לדברי האישה, עד היום היא מוסיפה לסבול מכאבים, להתעורר בלילות מנשיכת לשון, לסבול מחיוך עקום ומשיניים שבולטות לכיוון השפתיים. על פי הנטען בכתב התביעה, עקב העלויות הגבוהות שכבר שילמה לרופא השיניים, התובעת אינה מסוגלת לממן כעת טיפול אשר ישפר את מצבה.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית של פרופ’ שלמה ברק, רופא שיניים ומומחה לכירורגיית פה ולסת, אשר קבע כי הטיפול בתובעת היה רשלני ביותר, וכי התנהלותו של רופא השיניים היא זו שגרמה באופן ישיר לנזקיה הקשים של התובעת.
פרופ’ ברק קבע, לאחר שבדק את התובעת, כי עליה לעבור טיפול מתקן, כירורגי ושיקומי, שעלותו היא כ־124 אלף שקל. כמו כן קבע המומחה כי לתובעת נותרה נכות בשיעור של עשרה אחוזים בשל אובדן כל השיניים בשתי לסתותיה.
בכתב התביעה מבקשים עורכי הדין רן שפירא ורותם ציוני מבית משפט השלום בתל־אביב להורות לרופא השיניים לפצות את התובעת בסכום המירבי שבסמכותו של בית המשפט, העומד על 2.5 מיליון שקלים.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות