“אזורי חינוך ודת” – האם דימונה מתחרדת?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

בדימונה יוקמו 341 דירות מסובסדות ו-342 יחידות דיור ישווקו בשוק החופשי בשכונה שצפויה לכלול בסך הכל 1,241 דירות חדשות מצפון לנחל דימונה, מתוכן 84 בתים צמודי קרקע והשאר דירות בבנייה רוויה (לגובה). 310 דירות מכלל יחידות הדיור המתוכננות בבנייה רוויה (1,157 דירות) צפויות להיות קטנות בשטח של עד 88 מ”ר עם ממ”ד ו-383 דירות יכללו גינות צמודות.

רשות מקרקעי ישראל מפרסמת מכרז ליזמים לבניית 683 יח”ד בבנייה רוויה ב-9 מתחמים בשכונה הצפון מזרחית

בעיר מכרז לדיור במחיר מופחת מגיע לדימונה  – בחוברת המכרז מופיעים “אזורי חינוך ודת” – האם הכוונה היא לייעד חלק מהמכרז גם לחרדים?  לא פלא משום שלאחרונה החלו בעיר ניצני התיישבות של חסידי גור.

רגע אחרי שעשרת החסידים הראשונים מחצר גור התיישבו בעיר, רשות מקרקעי ישראל [רמ”י] מפרסמת הזמנה לקבלת הצעות במכרז פומבי לרכישת זכויות חכירה לבנייה של כ-683 יח”ד ב-9 מתחמים בשכונה הצפון מזרחית. מדובר במכרז לבניית יחידות דיור בבנייה רוויה, 341 יח”ד מתוכן

המכרז הוא חלק מתכנית בניית  ‘שכונה צפון מזרחית דימונה’. מטרת התוכנית הקמת שכונת מגורים חדשה בת 1,241 יח”ד בחלק הצפון מזרחי של העיר דימונה מצפון לנחל דימונה באזור עם איכויות נופיות גבוהות. הבינוי באזור הואדיות הוא בבנייה רוויה עם דירות גן וגינות פרטיות ואילו בצד המערבי של כביש 21, בו הטופוגרפיה מתונה יותר, הבינוי הוא של בתים צמודי קרקע במגרשים של 500 מ”ר. עוד בשכונה אזורים למוסדות ציבור, חינוך ודת, מסחר ושטחים ציבוריים פתוחים.

ברשות מקרקעי ישראל מאמינים כי מכרז זה יתרום לפיתוח העיר דימונה וימשוך אל האזור אוכלוסייה צעירה ומשפחות צעירות של בני המקום והסביבה המחפשים להקים את ביתם בשכונה עם שטחים פתוחים, נגישות לשרותים ציבוריים ומוסדות חינוך, דרכים ותשתיות מסודרות ובאיכות חיים עם ערכי נוף גבוהים.

שתף ברשתות החברתיות.