אותרה גופתו של מתן רוזנברג בן ה-17 מדימונה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

העיר דימונה אבלה לאחר היוודע דבר מותו של מתן רוזנברג, מדריך בשבט הצופים בעיר שגופתו אותרה ביום שני השבוע, הוא נרצח ביחד עם שני דודיו.
מתן רוזנברג בן 17 היה תלמיד כיתה יב’ בתיכון “דרכא זינמן” בעיר דימונה. בסופה”ש המר של שמחת תורה מתן ושני דודיו: נוי מעודי הי”ד ומוטי אלקבץ הי”ד, נסעו לפסידאק- מסיבת טבע מקבילה לנובה שהתקיימה סמוך לנירים. מאז נעדר מתן כאשר ב-16.10, יום שני, זוהתה גופתו. שני דודיו של מתן נרצחו גם הם, כאשר את גופותיהם של הדודים זיהו יחסית מוקדם.
מתן היה בנם של איציק ושני שיבדל”א. מתן הובא למנוחות ביום שלישי 17.10.23 בשעה 16:00 בבית העלמין בדימונה. שני, אימו של מתן סיימה זה עתה לשבת שבעה על אחיה בקרית גת, וסבו של מתן קם משבעה על בנו.
מתן היה מדריך מוערך בתנועת הצופים בעיר דימונה ושימש כסמל ומודל לחיקוי בקרב בני ובנות נוער רבים. חלומו של מתן היה להרחיב את הפעילות של הסניף ולדאוג לכך שכל בני הנוער בעיר יכירו את שבט ‘שגיא’ בה היה מתן חבר השכבה הבוגרת.
מתנועת הצופים, הנהגת הדרום נמסר: “מתן היה ילד שהחניכים נוצצים מעיניו ולא משנה מה עשה תמיד רצה שיהיה לו קשר עם חניכי השבט. בכל פעם שהייתה בעיה לחניכה שלו, הוא היה הראשון להתמודד עם הסיטואציה, כמעין אבא צעיר שנעמד ראשון לטובת הילדים שלו”.
“אנו מעריכים מאוד אותו, את הנתינה והבגרות שלו, הוא נתן מעצמו המון לשבט, למשפחתו ולסובביו, תמיד. אנו אבלים וכואבים את לכתו ומשתתפים בצער המשפחה”.
אתי בן שימול, שמתן היה חבר טוב של בתה מספרת: “מתן האהוב והיקר שלנו, איך נפרדים מעלם חמודות? מנער צעיר שיצא לבלות ולחגוג את החיים ולא שב? איך מספרים לבנות שהחבר שלהן איננו?”.
“מתן היה חבר טוב של הבת הגדולה שלי, זוהר. מהרגע שדרך אצלנו בבית זה היה סיפור אהבה. כמה אור ושמחה, איזה נער נבון ופתוח. הוא נהיה חבר של כולנו, גם של הבנות הצעירות יותר שלי שהיו מצפות לו בשקיקה. הוא היה יושב עם כל אחת מהן לשיחות נפש, מייעץ, תומך ואוהב”.
“הוא אהב מוסיקה, בעיקר את לנה דל ריי. הכיר כל מילה ומילה בשירים שלה, היה מקשיב לה שר ורוקד ואני הייתי מתמוגגת ממנו. מתן ניגן על פסנתר וגיטרה בכשרון רב. אהבתי אותו מאוד”.
“מתן היה קופץ לבקר אותי כשהבנות לא היו בבית, פשוט מופיע בדלת ונכנס. היינו מדברים בפתיחות, על אהבות, אתגרים, משמעות. הרבה עומק היה בו ולב שהכיל את כולם. הוא סיפר לי שהתאהב והאהבה הזאת נמשכה עד הרגע הנורא בו נרצח, איזו אהבה יפה”.
“הוא היה נרדם אצלנו, אוכל אצלנו, נמרח על הספה, בן בית, חלק מהנוף המשפחתי. מתן היקר, הג’ינג’י הכי יפה בעולם, מבפנים ומבחוץ, נזכור אותך ככה, מלא בטוב ויופי, שמחת חיים, אוהב אדם. לפני שבוע וחצי פגשתי אותו, לא ידעתי שזאת תהיה הפעם האחרונה. התחבקנו, שמחנו להיפגש ככה במקרה. יהי זכרו ברוך”.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות