21 אלף דירות בדימונה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

האם דימונה תכפיל עצמה בתןך 5 שנים? זו השאלה שבוחנים בשלב זה באוצר לנוכח ההסכם שומדת עירית דימונה לחתום בקרוב, באוצר לא בטוחים שיהיו מספיק רוכשים ולכן נרתעים מהמהלך. המהלך עשוי להגדיל את מספר התושבים של דימונה שעומד כיום על 40,000 תושבים ל 100,000 תושבים, אמנם מהלך מבריק אך ישנו חשש גדול שעירית דימונה והקבלנים המבצעים לא יצליחו לשווק כמויות כל כך גדולות של דירות חדשות.

לנוכח עליית המחירים בכל הארץ, הגדלת מספר יחידות הדיור בדימונה נשמע כמהלך מבריק ויתכן מאוד שזוגות צעירים ינהרו למקום אך ישנן מספר בעיות כמו תעסוקה הולמת ורמת שרותים נאותה, דימונה יכולה להתמודד עם אתגרים אלו אך זקוקה לעזרה מאוד מאסיבית של הממשלה, רק הבטחה כזו של תעסוקה ברמה גבוהה ושיפור התחבורה לעיר ומהעיר למרכז הארץ יצליחו להגשים את החלום של ראש עירית דימונה בני ביטון. מדובר בשדרוג תשתיות הרכבת ובניית כביש טבעתי מסביב לדימונה לאפשר כניסות מדרום וצפון וכן בתשתיות תעסוקה כמו שלוחה של אוניברסיטת בן גוריון – מכללת הסייבר שדובר בה רבות בעבר.

בני גם מבטיח הנחות בארנונה למשתכנים החדשים עד כדי פטור למספר שנים וכן מאבק להגדלת הפטור ממס הכנסה באחוזים ניכרים, כבר היום תושבי דימונה נהנים מפטור חלקי ממס הכנסה המגדיל את רמת ההכנסה לנפש בצורה משמעותית.

בני ביטון מקורב מאוד לעמדות המפתח של הממשלה ובליכוד ולכן הסיכוי לקבלת דרישות אלו די גבוה, תוסיפו לזה את הארנונה הנגבית על השטח המוניציפלי של דימונה ממפעלים ובעיקר מהקמ”ג וקיבלתם תשתית טובה להתחלת המהלך, באוצר די סקפטים מהאפשרות שהעיר תצליח בעשור לבצע מהלך בסדר גודל כזה.

 

 

שתף ברשתות החברתיות.

כתוב תגובה