תושב דימונה הורשע באלימות מחרידה נגד בת זוגתו

Pinterest LinkedIn Tumblr +

בית משפט השלום בבאר שבע הרשיע הבוקר את תושב דימונה בעשרה אישומים של תקיפה כנגד בת זוגתו, עימה היה בקשר במשך 11 שנה וזאת בזמן שהוא נשוי לאישה.

בית משפט השלום בבאר שבע הרשיע השבוע את אבי כהן, תושב דימונה בגין עבירות חמורות של אלימות כלפי מי שהייתה בת זוגתו במשך 11 שנה. על פי גורמים במשטרה אשר מעורים במקרה – נטען כי מדובר בתיק חמור, המגולל סיפור כמעט בלתי נתפס וחריג באופיו בשל האלימות האכזרית מצד הנאשם כלפי המתלוננת, החל משנת 2012 ועד לאירוע האחרון בחודש ינואר 2022 לאחריו נמלטה המתלוננת למקלט לנשים מוכות עם חבלות גוף קשות.

כתב האישום, אשר מונה עשרה אישומים בגין מסכת אלימות פיזית, מילולית, כלכלית וחברתית שנמשכה, קיבל היום משנה תוקף כאשר השופט רון סולקין הרשיע את הנאשם בכל האישמים תוך שבית משפט נתן אמון מלא בגרסת המתלוננת ויתר עדי התביעה. התיק נחקר בתחנת דימונה ונוהל בבית המשפט על ידי תביעות שלוחת נגב.

על פי כתב ההרשעה, כהן כבן הארבעים – נשוי מזה עשרים שנה ולו שלושה ילדים. לפני כעשור, החל כהן לפתח קשר רומנטי עם המתלוננת, אשר אז הייתה בת 19 ובמשך השנים אף הביא עימה שני ילדים לעולם (בני 6 ו-5). כתב האישום וההרשעה מגולל את הסיפור הנוראי, שאת תוכנו השתדלנו לצנזדר עד כמה שאפשר, וזאת בשל חומרת המעשים.

באחד המקרים, בעודו שיכור, חשד כהן כי המתלוננת בוגדת בו. בשל כך, הסיע אותה לחורשה באיזור ושם בעט בה עד שנשרו לה הציפורניים המלאכותיות והיא החלה לדמם. כהן חזר על פעולה זאת מספר רב של פעמים, כאשר באחד מהמקרים אף הורה לה ללקק את צמיג הרכב וזאת על מנת שהתינוק שנושאת ברחמה – ימות מחיידקים. במקרה נוסף – תקף אותה בכל חלקי גופה ואף ניסה לחנוק אותה באמצעות חגורה של חלוק, בגין כך שהעזה לרדת לשכנה בבניין.
בתוך כך, בכל פעם דרש כהן מהתלוננת להסתיר את החבלות שבפניה ואף טען כי ”היא אינה יכולה לישון בבית משפחתה עם מכות על הפנים”. באחד המקרים בהם הכה אותה וביקש להסתיר את מעשיו – הסיע כהן את המתלוננת לחנות דגים בעיר ושם הותיר אותה לישון על הרצפה. חשוב לציין, כי המתלוננת הייתה בהיריון באותה העת. מערכת היחסים בין השניים הייתה אלימה לכל אורכה, כך לפי כתב האישום, בו מפורט גם ההודעות הרבות והמאיימות שהנאשם היה נוהג לשלוח למתלוננת כאשר עלו חשודתיו כי היא בוגדת בו לדוגמא. בשלב מסויים במהלך השנים האחרונות, כאשר הורי המתלוננת ביקשו לדרוש בשלומה, דאג הנאשם כי היא תשוחח עימם, תקלל אותם ותדרוש מהם לעזוב אותה לנפשה. כאשר לא עשתה זאת, הכה אותה כהן עם מחבט תוך שהוא אף גורם לה לנקע ברגל.

לאחר מספר שנים של התעללות נוראית, החליטה המתלוננת להגיע למקלט לנשים מוכות, שם במהלך מפגש עם חוקרות ממשטרת דימונה – ביקשה שיעזבו אותה לנפשה מחשש כי ”יקרה לה משהו רע”. לאחר שהשוטרות שכנעו אותה להגיש תלונה, החלה המתלוננת לקבל טיפול נפשי בו חשפה את מה שעברה. בהמשך, חידשה המתלוננת קשר עם חברותיה מן העבר וחזרה לנהל חיים נורמטיביים.

במהלך המשפט הדרמטי, כשנשאלה, מדוע לא עזבה את הנאשם כבר בתחילת הקשר, כאשר החל להגביל את צעדיה, השיבה ”שאהבה אותו ואפילו אהבה אותו מאוד, לכן ניסתה להתאים את עצמה אליו” וכי ”כל דבר שהיה גורם לו להתקפי זעם – היא שינתה בעצמה”. המתלוננת טענה כי הנאשם היה אומר לה, ”שהיא זו שגורמת לו להגיע למצבים קיצוניים והיא אכן האמינה בכך”. המתלוננת הוסיפה, כי כיום לאחר שעברה טיפול, מבינה שזה הוא ”דפוס של אישה מוכה”.

כשנשאלה, אם מישהו ראה אותה עם מכות בפנים השיבה, כי אמו של הנאשם ראתה אותה עם מכות בפנים לפחות שלוש פעמים ואמרה לה: “איך את נותנת לו להגיע למצב כזה”, ואיך אפשרה לילדים שלה לראות את זה. בהמשך, הוסיפה כי גם שני אחיו של הנאשם ראו אותה עם מכות על פניה. לשאלה, כיצד נשארה עם הנאשם, כאשר כבר בחודש הראשון הוא נהג כלפיה באלימות ובבריונות ואף שבר לה את הטלפון השיבה, כי ”היתה בת 19 ולא הבינה שהיא עושה את הדבר הלא נכון”. לדבריה, חשבה שהיא מקבלת את המכות בגלל ”דברים שהיא עשתה”. המתלוננת אישרה, כי מחקה את חשבון ה”פייסבוק” מיוזמתה אך הסבירה, כי הדבר היה לאחר ”שהנאשם החל לתחקר אותה בנוגע להודעות שקיבלה וכי לאורך כל הדרך היא נקטה בהתנהגות מרצה כדי להימנע מלגרום להתפרצויות אצל הנאשם”.
”המתלוננת נתבקשה להסביר, כיצד ההשפלות וההתעללות הקשה שתיארה עומדים בקנה אחד עם ההודעות מהן עולה רצון חזק שלה להיות בקשר עם הנאשם ואף רצון לכך שהוא יבוא אליה ויהיה עם הילדים. בתשובה, מסרה כי גם כשהמערכת יחסים היתה קשה ורעה, היא לא היתה יכולה לומר זאת לנאשם, היא הלכה בין הטיפות וידעה מה היא יכולה להגיד ומה אינה יכולה להגיד”.

כהן מצידו טען, כי מעולם לא נהג באלימות כלפי המתלוננת. כאשר הוצגו לנאשם הודעות בהן מאיים על המתלוננת, שישחט אותה בשל כך שקנתה דברים, השיב, ”שבסופו של דבר היא לא נשחטה וכי אף פעם לא שחט אף אחד”. עוד הוסיף, שהוא יכול להגיד “איזה מילים שהוא רוצה” בזמן של “עצבים” אבל הוא נרגע בדיוק אחרי חמש דקות. כשהוצגו לו, שבהודעות איים גם לפגוע בילדים השיב, שלא הוא רשם את ההודעה הזאת וכי בכל מקרה, לא ביצע את האיומים ועובדה, שהמתלוננת “חיה ונושמת”.

הנאשם הגדיר עצמו כאדם “דתי, מסורתי, שומר שבת, שומר חגים, מתפלל תפילות, מניח תפילין”. לטענתו, הוא שומר שבת, אינו נוסע בשבת ו”לרוב” אינו מדבר בטלפון בשבת. היו תקופות ששמר יותר ופחות. בתוך כך, התביעה טענה, כי לנאשם תפיסת עולם אלימה ומעוותת וכי ”תפיסת עולם זו באה לידי ביטוי גם בעדותו בבית המשפט וביחסו כלפי התובעת וכלפי החוקרת המשטרתית”.

הנאשם כפר באשמה ולכן – נשמעו ראיות, כשהן המתלוננת והן הנאשם העידו, כל אחד, על פני מספר ישיבות. כן נשמעו עדים רבים נוספים וביניהם – בני משפחת המתלוננת; עו”סיות שטיפלו בה; חוקרי משטרה; חוקרת ילדים; בני משפחת הנאשם.
בסיום שמיעת הראיות ולאחר עיון בסיכומי הצדדים מצא בית המשפט ליתן אמון מלא בגרסתה של המתלוננת, שהעידה באומץ רב, תוך שהעמידה מולה תמונה של ילדיה הקטנים – במטרה לשאוב אומץ לעתיד טוב יותר בעבורם.
בית המשפט דחה את עדות הנאשם ואת עדותם של עדי אליבי שהובאו מטעמו.
בית המשפט קבע, כי את התנהגות המתלוננת, לרבות מקרים בהם הביעה רצון לראות את הנאשם, יש לבחון באספקלריה של המצב המיוחד בו היתה נתונה, מבודדת מסביבתה, תלויה בנאשם בכל אספקט שהוא.
בית המשפט קיבל את הסברי המתלוננת באשר לכך.
בית המשפט הרשיע את הנאשם בכלל העובדות והעבירות שבכתב האישום.
בית המשפט סיים את הכרעת הדין בציטוט מהשיר “וידוי” מאת המשורר אלכסנדר פן וציין, כי הוא תקווה, שבענינה של המתלוננת ייכתב סוף אחר, טוב יותר, לשיר, וכי “אם יהיה זה שנית – דווקא יהיה זה אחרת”.

השופט רון סולקין לא התרשם כלל מטעונתיו של כהן וההגנה בכלל וטען בהכרעתו כי ”עוצמת ההשפלות; ההגבלות; ההתעללות הפיזית והנפשית שחוותה המתלוננת וגם הדברים שחוו ילדיה או שנחשפו אליהם – היא כזו, שבית משפט זה לא נחשף לשכמותה במקרים קודמים, לא במהלך העבודה השיפוטית, ואפילו לא ביצירות ספרותיות או קולנועיות העוסקות במטריה זו וניתן לומר, לענין זה, כי המציאות עולה על כל דמיון”.
בתוך כך, החליט בית המשפט להרשיע את כהן בכלל העובדות והעבירות שבכתב האישום וזאת לאחר שנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של תקיפה הגורמת חבלה ממש, תקיפה סתם ואיומים.

מאמרים שאולי יעניינו אתכם
שריפה בדימונה 21 נפגעים
מכת חום – גבר בן 60 מת בדימונה

שריפה בדימונה 21 נפגעים

האתר המחודש של דימונה
blank

ברוכים הבאים לאתר המחודש של דימונה - שער העיר, בימים הקרובים נמשיך לעדכן ולעבות את האתר בכל החדשות בעיר לטובת - קראו עוד

דימונה מתחברת למאגר תמר
blank

זו הבשורה הטובה בסיפור, אך הבשורה הפחות טובה היא שהמחיר לא ירד וישאר כשם שהיה, ולמה? כי לחברת גזטיב שעד - קראו עוד

שוד כספומט בקניון פרץ
תושב דימונה בכנופיית הרמאים

יום חמישי האחרון בלילה בקניון פרץ בפאתי העיר דימונה כנופייה של שודדים עקרה את הכספומט הנייד שהוצב במרכז הקניות, בתוך - קראו עוד

מה קרה לבית המשפט בדימונה
כתב אישום

  למה צומצמו בשנים האחרונות ימי העבודה של בית המשפט בדימונה לשלושה ימים, מי מייבש את בית המשפט בדימונה ומאלץ - קראו עוד

בית קפה תמים או מיסיונרי
blank

מי מנסה בשבועות האחרונים לסגור בית קפה מפואר ומושקע בדימונה ומדוע? שני נוצרים שמתגוררים בדימונה מעל עשור פתחו מיזם של - קראו עוד

21 אלף דירות בדימונה
שכונת השחר בדימונה (צילום ארמון אדריכלים)

האם דימונה תכפיל עצמה בתןך 5 שנים? זו השאלה שבוחנים בשלב זה באוצר לנוכח ההסכם שומדת עירית דימונה לחתום בקרוב, - קראו עוד

הוארך המעצר של תוקף הקשישה מדימונה
blank

הוארך מעצרו של תושב דימונה בשנות ה-30 לחייו הוא נעצר ביום שני בשבוע שעבר לאחר ששדד קשישה באלימות ופצע אותה - קראו עוד

כנס מחזורים לדורותיו בדימונה
דימונה

דימונה עומדת בפני כנס המחזורים הגדול ביותר שאי פעם היה, הכנס יתקיים ב 15 לנובמבר בעיר דימונה.

דימונה מטפסת על מפת הנדל”ן
blank

הסכם הגג שנחתם לאחרונה בין עיריית דימונה ומשרדי הממשלה החל להזרים משקיעי נדל"ן לעיר. כל זאת בהקשר לפיתוח כביש 6 - קראו עוד

אצטדיון ע”ש בניון
מינוי מפתיע בכדורגל הישראלי. לאחר משא ומתן שנמשך מספר שבועות בין קבוצת מ.ס דימונה מליגה א' לניר קלינגר, נחתם היום (חמישי), הסכם לפיו קלינגר יהיה המנהל המקצועי של הקבוצה בעונה הבאה. קלינגר כזכור, פתח את העונה החולפת כמאמן הפועל חיפה.

ראש העיר בני ביטון הציע להנציח את שמו של הכוכב בנניון יליד דימונה ולקרוא למגרש החדש על שמו. בימים אלו - קראו עוד

אילנה אזולאי מ”מ ראש עיריית דימונה הודחה
בני ביטון

מועצת העיר דימונה הצביעה הערב (שלישי) בעד הדחתה של ממלאת מקום ראש העיר, אילנה אזולאי. תשעה חברי מועצת העיר הצביעו - קראו עוד

הפועל ת”א תארח את דימונה
מינוי מפתיע בכדורגל הישראלי. לאחר משא ומתן שנמשך מספר שבועות בין קבוצת מ.ס דימונה מליגה א' לניר קלינגר, נחתם היום (חמישי), הסכם לפיו קלינגר יהיה המנהל המקצועי של הקבוצה בעונה הבאה. קלינגר כזכור, פתח את העונה החולפת כמאמן הפועל חיפה.

כולם חולמים על גביע המדינה, אבל לדימונה יצא לשחק עם הפועל תל אביב, משחק קשה לדימונה ולתל אביב קל יחסית - קראו עוד

שבע שנות מאסר לבעל מינימרקט שאנס בת 15
blank

ביהמ"ש המחוזי בב"ש גזר את העונש על בעל מכולת בן 64 מדימונה, שאנס וביצע במשך שנים מעשים מגונים בנערה שגרה - קראו עוד

בהשקעה של 273 מיליון ש”ח: 15 מפעלים יוקמו ויורחבו בדימונה, בערד ובירוחם
בני ביטון

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה אישרה תוכנית להקמתם והרחבתם של 3 מפעלים בדימונה, 5 בירוחם ו-7 בערד, שיביאו ליצירתן של 514 - קראו עוד

היו”ר מקס פרץ עזב את עירוני דימונה
מינוי מפתיע בכדורגל הישראלי. לאחר משא ומתן שנמשך מספר שבועות בין קבוצת מ.ס דימונה מליגה א' לניר קלינגר, נחתם היום (חמישי), הסכם לפיו קלינגר יהיה המנהל המקצועי של הקבוצה בעונה הבאה. קלינגר כזכור, פתח את העונה החולפת כמאמן הפועל חיפה.

מקס פרץ יו"ר הקבוצה עירוני דימוןנה עזב את תפקידו ובמקומו ימונה רועי אמנו, מקס סיפר כי מטעמים אישיים לא יוכל - קראו עוד

נעצר דימונאי החשוד בסחיטת עסקים בדימונה
blank

חשוד בן 23 מדימונה נעצר על מספר מקרים בהם סחט מספר בעלי עסקים בדימונה, רובם שתקו מפחד, ולכן היה קשה - קראו עוד

הסכם הסטורי בדימונה – 5 מיליארד שקל לבניית 20,900 דירות חדשות
blank

הסכם היסטורי נחתם על בניית יותר מ 20,000 דירות בפועל בדימונה בשבע השנים הבאות, אך האם הבטחה זו תמומש או - קראו עוד

מחיר למשתכן – בדימונה אין קופצים
תנופת פיתוח בדימונה

בדימונה שווקו 3 מגרשים אך לשניים הנוספים לא הוגשו הצעות; מחיר דירת 100 מ"ר בדימונה לאחר המענק יעמוד בדימונה, חברת - קראו עוד

ראש העיר בני ביטון נחקר בחשד להטרדה מינית
בני ביטון

בני ביטון ראש עירית דימונה לא הופתע מזימונו לחקירה בפרשת ההטרדה המינית המיוחסת לו, זה כבר זמן רב שאיומים אלו - קראו עוד

התיק נגד ראש העיר דימונה בעניין הטרדה מינית נסגר מחוסר אשמה
בני ביטון

כפי שהערכנו בזמנו כאן באתר אכן לא היו דברים מעולם וביום חמישי הודיעה הפרקליטות הודיעה על סגירתו מחוסר אשמה של - קראו עוד

כנס בחירות בנוכחות ראש הממשלה ביבי נתניהו בדימונה
בני ביטון

כנס בחירות בנוכחות ראש הממשלה ביבי נתניהו בדימונה

חוסה במעון בדימונה נמצא ללא רוח חיים ברכב
blank

דיווח על נעדר החוסה במעון בדימונה הקפיץ את משטרת דימונה שהחלה בחיפושים אחריו, לאחר כ שלוש שעות נמצא החוסה ללא - קראו עוד

בני ביטון נכלל ברשימת המשפיעים של מעריב
בני ביטון ראש עירית דימונה

בני ביטון נבחר בין המשפיעים במדינה על יד מעריב בזכות עשייתו הרבה לדימונה ולנגב

-----------------------------------------------------------------------

הצטרפו אל צוות הכותבים שלנו יש לכם סקופ?, חדשות? תוכלו לשלוח אלינו ולאחר בדיקת החומר נפרסם. ניתן לדווח על חדשות אל העורך במייל כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. המערכת שלנו מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש קרדיט או לבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: rentatar@gmail.com - שלחו כאן אימייל

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות