תושב דימונה התחזה לעובד עירייה וגבה לכיסו “חובות”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

לאחר שהתחזה לעובד חברת החשמל ועיריות שונות, התקשר לבעלי עסקים ואזרחים והונה אותם באלפי שקלים, כתב אישום הוגש נגד תושב דימונה בן 60. בבקשת המעצר ציינו עורכות הדין יפית דרי והדר כי “מדובר במשיב נטול רסן, שבחר במסלול העברייני כדרך חיים, שאין מורא החוק עליו ואשר לא ניתן לתת בו אמון כי במידה וישוחרר”

מכתב האישום שהגישו עוה”ד סימי יפית דרי ושקד הדר עולה כי רגב פעל להונות אנשים פרטיים ובתי עסק ולקבל מהם סכומי כסף שונים על ידי כך שהוא התקשר אליהם, הציג עצמו באזניהם כעובד חברת החשמל, כעובד עירייה כזו או אחרת, טען כי נזקף לחובתם חוב כספי הנובע מארנונה, מחשבון חשמל או קנסות שהוטלו על ידי פקחי עירייה וכי בכוונת חברת החשמל או העירייה לבצע פעולות אכיפה נגדם, אלא אם כן יפרעו את חובם באמצעותו.

לצורך קבלת הכספים עשה הנאשם שימוש בשירות “משיכת מזומן ללא כרטיס”. על בסיס מצגי השווא וטענותיו הכוזבות קיבל רגב במרמה מהמתלוננים סכומי כסף במזומן בסך כולל של 50,069 שקל, וכן ניסה לקבל סכום נוסף בסך כולל של 15,090 שקל.

במקרה אחר, כאשר הזדהה בשם גדעון מעיריית תל אביב, התקשר בסמוך לשיחתו עם המתלוננת גם למחלקת הגבייה של העירייה, התחזה לקרוב משפחתה של המתלוננת וביקש מהם לשלוח לה בירור ערבויות וחובות, במטרה לרכוש את אמונה. בפעם אחרת, כאשר גילתה בעלת בית קפה בבני ברק כי רגב מרמה אותה וסירבה למסור לו את הקוד למשיכת המזומן מחשבונה, התקשר אליה ללא הפסקה בעשרות שיחות ואיים עליה תוך שהוא אומר לה “אני ארצח אותך”, “אני בא לעשות לך פיגוע בעסק”, “אני בא לשפוך עלייך נפט ולשרוף אותך”, “אני אזיין אותך בתחת” ו-“אני אאנוס אותך”. כאשר מתלונן אחר יצר עמו קשר ואמר לו שהוא יודע כי הוא רימה אותו, ענה  לו רגב כי הוא עכשיו “חייל שלו” ואיים “אזיין אותך, אעשה לך כיפה אדומה, אני יודע איפה אתה מסתובב”.

כך למשל, במקרה אחד התקשר רגב לבעל עסק והזדהה באזניו במרמה כאריה מחברת החשמל, טען כי יש לו חוב כספי בסך 3,000 שקל אשר לא שולם על ידו וכי מדובר בהתראה אחרונה לפני ניתוקו מרשת החשמל. בעל העסק השיב לנאשם כי לא ידוע לו על כל חוב שלו אך רגב שכנע אותו ודחק בו לפרוע החוב השקרי דרכו. בסמוך לכך, ניגש רגב לעמדת כספומט של בנק הפועלים ומשך במרמה, באמצעות הקוד שמסר לו בעל העסק בטלפון, סך של 2,000 שקל במזומן.

רגב פעל אופן דומה ורימה בעלת עסק מבית שמש ובני משפחתה, לאחר שהתחזה בפניהם ליאיר, היועץ המשפטי של עיריית בית שמש. במקרים אחרים הזדהה בין היתר כארנון ממחלקת הגבייה של עיריית תל אביב, דני מחברת החשמל, כעובד גבייה בעיריית ראש העין, אלי עובד עיריית יפיע ומוטי מעיריית חדרה.

בבקשת המעצר ציינו עורכות הדין יפית דרי והדר כי “מדובר במשיב נטול רסן, שבחר במסלול העברייני כדרך חיים, שאין מורא החוק עליו ואשר לא ניתן לתת בו אמון כי במידה וישוחרר, לא יוסיף

מיקי רגב, המוכר לקורבנותיו כדני מחברת החשמל וגדעון מעיריית תל אביב, נאשם כי הוציא במרמה מבעלי עסקים את הקוד הסודי לכספומט שלהם, ומשך לכיסו עשרות אלפי שקלים

כתב אישום הוגש לאחרונה נגד מיקי רגב בן ה-60 מדימונה, שהתחזה לעובד מוניציפלי והונה בעלי עסקים ואזרחים בעשרות אלפי שקלים, בטענה של גביית חובות. מכתב האישום עולה כי רגב, שמוכר לקורבנותיו כגדעון מעיריית תל אביב, יאיר היועמ”ש של עיריית בית שמש או דני מחברת החשמל, פנה לבעלי העסקים ושכנע אותם כי קיים על שמם חוב עתק. על מנת לשכנע אותם לתת לו גישה לקוד הסודי של הכספומט, אמר כי תשלום דרכו במזומן הוא הדרך היחידה להימנע מנקיטת הליכים נגדם. במקרה אחד המתואר בכתב האישום, התקשר רגב לבעל עסק והתעקש כי יש לו חוב כספי בסך 3,000 שקלים, הנמצא בשלבים אחרונים לפני ניתוק מרשת החשמל. על אף שבעל העסק התעקש כי אין לו חוב, דחק אותו רגב לתת לו את הקוד הסודי – ומשך לכיסו 2,000 שקלים.

בפעם אחרת, כאשר גילתה בעלת בית קפה בבני ברק כי רגב מרמה אותה וסירבה למסור לו את הקוד למשיכת המזומן מחשבונה, התקשר אליה ללא הפסקה בעשרות שיחות ואיים עליה תוך שהוא אומר לה “אני ארצח אותך”, “אני בא לעשות לך פיגוע בעסק”, “אני בא לשפוך עלייך נפט ולשרוף אותך”.כתב האישום מייחס לרגב 14 אישומים בעבירות של קבלת דבר במרמה, ניסיון קבלת דבר במרמה, הונאה בכרטיס חיוב ואיומים.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות