תופעת של  יידוי אבנים על אוטובוסים בכביש דימונה באר שבע

Pinterest LinkedIn Tumblr +

תופעת יידוי אבנים בכביש דימונה באר שבע כמו גם בכבישי דימונה באר שבע וערד לא חדשה התופעה החלה כבר באינתיפאדה הראשונה, והמשיכה גם באינתיפאדה השנייה וממשיכה עד היום.

השבוע ידו בדואים אבנים על אוטובוס וסיכנו את הנוסעים, ובספטמבר דווח על מקרים נוספים של יידוי אבנים על מכוניות בכביש.

הבדואים בנגב מתחלקים בגדול לשני חלק מתגייסים לצבא ושומרים חוק וחלק שני מזדהה עם הפלשתינים ומידי פעם יוצא לידות אבנים, אגב יידוי אבנים יכול להתרחש גם כתוצאה מפעילות משטרתית נגד מבריחי סמים.

מלבד ידויי אבנים הבדואים משתמשים במספר שיטות הפחדה לאורך השנים כמו הורדה מהכביש בכדי לשדוד, ירי באוויר והשתוללות עם רכבים אופנועים וטרקטורונים ואם לא די בכך לעיתים הם מניחים בלילות סלעים מקררים וחלקי מתכת גדולים על הכביש בכדי לגרום לתאונות.

ההשתוללות של הבדואים בנגב לא חדשה וחלקם העבריינים שבהם עוסקים גם בפרוטקשיין בכל הנגב, וכמו בכל מקום בו יש ואקום של המשטרה יש פעילות עבריינית, בעולם הגדול הוקמו יחידות מיוחדות לטיפול בפשיעה מסוג זה.

מדינת ישראל חייבת להקים יחדה יחודית בנגב שתעסוק בפשיעה של הבדואים ובהברחות של טונות של סמים מגבול ירדן ומצריים, יחידה שתצא מלוחמי משמר הגבול עם מסוקים ורחפנים שתתנהל כמו צבא למלחמה בפשיעה חמורה כמו פרוטקשיין והברחת סמים, אבל זה לא מספיק יש לדאוג שבתי המשפט לא יקלו בעונשם למען יראו ויראו.

מהמשטרה נמסרה “אנו רואים בחומרה כל מקרה של אלימות ויידוי אבנים במטרה לפגוע במשתמשי הדרך. המשטרה פועלת כל העת בשיתוף פעולה עם חברות האוטובוסים למען ביטחון הנהגים, הנוסעים וכלל משתמשי הדרך.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות