רכבת תתרום לעירייה 600,000 ש”ח בעקבות תביעה בנושא הברום שדלף

Pinterest LinkedIn Tumblr +

תביעה ייצוגית בעקבות דליפת הברום שסיכנה את תושבי דימונה לפני מספר שנים לאחר תאונת רכבת, הסתיימה בהסכם פשרה. הרכבת תתרום מאות אלפי שקלים לעירייה, תפצה את התובעים ותשלם את שכר טרחת עורכי הדין

עירית דימונה ורכבת ישראל  הגיעו לפשרה ורכבת ישראל תתרום 600 אלף שקלים לתוכנית העשרה ללימודים בשיתוף עיריית דימונה, זאת במסגרת תביעה ייצוגית בסך 20 מיליון שקלים שהוגשה נגדה בעקבות אירוע חמור של דליפת ברום מאחד ממכלי רכבת בשנת 2016. הדליפה שאירעה עקב התנגשות רכבת משא בקרונות שעמדו על המסילה, אילצה את כוחות ההצלה להודיע לתושבי דימונה כי עליהם להשאר בבתיהם עד סיום האירוע.  

הפשרה הגיעה לאחר תביעה יצוגית בעקבות דליפת הברום שסיכנה את תושבי דימונה ואילצה אותם להסתגר בבית שעות ארוכות מאוד עד שעות הבוקר. כתוצאה מהתאונה דלפו 6.5 טון ברום מאחד המכלים שנפגעו, והוכרז ‘אירוע חומרים מסוכנים’ בעיר דימונה.

במסגרת התביעה, שהוגשה על-ידי עורכי הדין אמיר ישראלי, שלומי כהן ונועם צוקר, נטען כי לתושבי דימונה והסביבה נגרמו נזקים לא ממוניים שהתבטאו בעוגמת נפש, רגשות חרדה ופחד, כעס וזעם, עקב השהייה כפויה בביתם – וכן בתחושות גופניות קשות ושליליות. סכום התביעה הועמד על כ-20 מיליון שקלים.

עובדי הרכבת טענו כי הקטר שהוביל את הרכבת ממנה התנתקו הקרונות אינו בטיחותי, והתריעו  על כך בפני ההנהלה מספר רב של פעמים. הקטר לא מצוייד במערכת בלימה אוטומטית במקרה של התנתקות קרונות. אילו זה היה קטר אחר, הנהג היה מבחין מיד כי מספר קרונות ניתקו, ומונע את התאונה באופן ודאי.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות