רוב המפעלים אצלנו בדימונה הם לואו-טק

Pinterest LinkedIn Tumblr +

כך אמר ראש עיריית דימונה בני ביטון בכנס התעשיינים בני ביטון, אנחנו רוצים הייטק, ראש עיריית דימונה: “דימונה נמצאת באחת מהתקופות היפות שלה. מפעל כימיקלים בישראל הוא עוגן רציני שלנו, 40% מהעובדים הם תושבי דימונה. דימונה נמצאת באשכול 4 של המדד הסוציו אקונומי של הלמ”ס, אבל מבחינת הכנסה היא אשכול 7. המפעל הנוסף החשוב לידנו הוא קריית המחקר הגרעיני, שמעסיקה המון עובדים עם שכר גבוה. רק לפני 8 שנים דימונה סבלה מאבטלה של 16%. פה המקום להודות לשר הכלכלה דאז, אלי כהן, שהקים 25 מפעלים ו-2,000 מקומות עבודה נוספים והוריד את רמת האבטלה ל-6%. רוב המפעלים אצלנו הם לואו-טק. אנחנו רוצים לקפוץ מדרגה. אני רוצה שגם בדימונה יהיו מפעלי הייטק”.

ביטון טוען שלא יכול להיות שחוק עידוד השקעות יהיה תקף לדימונה וירוחם כמו לב”ש ויוקנעם: “החוק חייב להשתנות אם אנחנו רוצים להביא מפעלים אלינו ולצפון”.

ביטון תומך בתידוף תוצרת הארץ: “אתן דוגמה מאצלנו. במקום לקנות בקבוקי זכוכית מטורקיה, שיקנו מתוצרת הארץ. אם מפעל פיניציה ייסגר, אפשר לסגור את ירוחם. אני חושב שצריך לתעדף את הקניה בפיניציה ירוחם. אם יעשו כך ניתן יהיה להגדיל את כמות העובדים פי 3. וזאת רק דוגמה אחת”.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות