ראש העיר דימונה טס להביא עולים מאוקראינה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

בני ביטון נמצא בדרכו לפולין כדי להביא לעיר הדרומית עולים שנמלטו מהמלחמה. “פתחנו אולפן ויש לנו 200 משרות במפעל”

ערים רבות ברחבי ישראלי נערכות לקליטת עלייה של יוצאי אוקראינה שנמלטו מהמלחמה. אחת מהן היא דימונה, שבה ראש העיר בני ביטון טס במיוחד למזרח אירופה כדי להביא עולים לעירו. “יש המון יהודים שרוצים לעלות אלינו”, בשיחה מבוקרשט, שם הוא עצר בדרכו לפולין.
לדבריו העיר כבר הקימה תשתיות לקליטת העולים. “אנחנו ערוכים – פתחנו אולפן אצלנו במתנ”ס, אני פתוח עם 200 משרות במפעל, וכמובן שמערכת החינוך שלנו, אחת ממערכות החינוך הטובות ביותר, ערוכה”, אמר ביטון.
עם זאת הוא ציין כי מציאת דיור לעולים תהיה קושי גדול נוכח משבר הדיור שאיתו ממילא מתמודדת המדינה. “הבעיה תהיה המגורים שלהם. יש לנו משבר דיור גדול מאוד בישראל. בטח מי ששומע אותי מהזוגות הצעירים יגיד ‘עניי עירך קודמים’. אבל יש פה שעת נס. בדימונה יש הסכם גג להקמת 30 אלף דירות, ואנחנו כבר בנינו 8,000 דירות”.
ראש העיר סיפר כי בדימונה מתגוררים יוצאי אוקראינה רבים שהגיעו בעליית שנות ה-90, וקרוביהם עדיין נמצאים במזרח אירופה. “אתמול הגעתי לגבול רומניה והבאתי זוג מאוד איכותי, שאבא ואמא שלהם נמצאים אצלנו בדימונה. שניהם עם תארים שניים – אחד בהייטק ואחת רוקחת – והם מאוד מאוד רוצים להגיע לדימונה. שוחחתי עם שרת הקליטה ועם שרת הפנים ואני מביא אותם. חמישה אנשים בדרכם לדימונה”, סיפר.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות