מתן זנטי מדימונה נהרג כאשר הגן בגופו על בת זוגו וחבריו

Pinterest LinkedIn Tumblr +

מתן זנטי, רק בן 23, מדימונה, נרצח ביום שבת השחורה בהתקפת ארגוני הטרור על עוטף עזה. מתן נרצח כאשר בילה עם חבריו מהטיול הגדול בחו”ל בפסטיבל נובה, ויחד איתו נרצחה גם בר זוהר, חברה מהטיול שהייתה איתם באותה מסיבה. “הם היו בין הרכבים הראשונים שיצאו מהמסיבה וחטפו אש מחבלים מטווח קצר” סיפר בעצב אביו יוני זנטי. “כל חטאו של מתן היה שהוא חגג בפסטיבל השלום על אדמת ישראל בפסטיבל נובה”
עם הירי הראשון, מתן וחבריו רצו לאוטו והחלו בנסיעה. קבוצת מחבלים יצרו מחסום וטבחו ללא רחם בכל יושבי הרכב, מתן נפגע כאשר הגן בגופו על בת זוגו וכל יושבי הרכב נפגעו, אך הצליחו להימלט על נפשם. מתן נשאר ברכב שעות כשהוא שוטט דם. מאמצי הרופאים עלו בתוהו וכעבור 18 שעות ליבו נדם. חסרונו יורגש לעד.
מתן זנטי, אח בכור לעמית ורון, תאומים בני 21, ועומר בת 19, שימש דוגמא ומודל לחיקוי והערצה עבור אחיו וחבריו, תמיד נכון היה לייעץ להכווין ולתמוך, והשאיר אחריו משפחה שבורת לב. הוא סיים את לימודיו בתיכון ‘להיימן’ בדימונה בהצטיינות לימודית וחברתית. משפחתו סיפרה בכאב רב, שאהב בעיקר מחשבים ותוכנה, אהוב מאוד על המורים והיה הדבק והחיבור לחבריו.
אביו יוני זנטי סיפר עליו: “מתן שירת ולחם בגדוד האיסוף הקרבי בגבול הצפוני ליד החרמון, שירות קרבי איכותי עם סיכון גבוה – מלח הארץ. הוא סיים את השירות בהצטיינות והיה לגאווה לכל מפקדיו. לאחר השירות הצבאי עבד וחסך כדי להגשים את חלומו לטייל בעולם”.
“באוגוסט 2022 יצא מתן לטיול ב- 14 מדינות בדרום אמריקה שנמשך כשנה, כאשר את החודש האחרון טייל יחד איתי בקריביים. במהלך הטיול הוא הספיק לעבור קורס צלילה של שני כוכבים, כמוהו. בנוסף, צלחנו יחד קורס גלישת קייט סרפינג.במהלך הטיול פגש מתן אנשים רבים וביניהם את בת זוגו אלה שכינה: “אהבת חיי”, ולאחרונה החל ללמוד פסיכומטרי והיה אמור להירשם לטכניון ללימודי תוכנה”.
“כאוהבי שטח ושורדים מלידה, ניסינו את מזלנו באודישן להשירדות משפחות. שלחנו תמונה וקראו לנו לאודישן. כרגיל, התווכחנו ברל על מה להגיד. אין לי ספק שהיינו מגיעים רחוק, אבל לצערנו לא עלינו לשלב הבא. לפחות הזכרונות”.
עוד סיפרה עליו משפחתו הדואבת: “היה בעל אופי נוח, נעים הליכות, חכם מאוד, איש שיח מרתק ומעניין, תמיד נכון לעזור לכולם, אדם שכולו לב, אהבה ונתינה”.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות