מי חיסל את ראש כנופיית ההייטק מהמרכז בדימונה?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 בבית החולים סורוקה נפטר מפצעיו דוד שימול (35) מפתח תקוה, לאחר שנורה בדימונה בשבוע שעבר. הוא כונה על ידי המשטרה “ראש כנופיית ההייטק” שפעלה באמצעים טכנולוגים משוכללים. המשטרה: המניע הוא ככל הנראה סכסוך בין גורמים עברייניים

דוד שימול, מי שנחשב לאחד העבריינים הבכירים באזור המרכז, נורה בשבוע שעבר בעת שהגיע לביקור אבלים אצל בני משפחה בדימונה. אחרי שנפצע באורח אנוש, הוא מת אמש בבית החולים מפצעיו, וכעת חוקרת המשטרה מי אחראי לחיסול האכזרי. “היו לו סכסוכים לא סגורים אחרי שיצא מהכלא. הוא היה תמים ובגדו בו”, מספר עבריין מהמרכז

דוד (דודי) שימול בן ה-35, עבריין בכיר ממרכז הארץ ומי שהמשטרה הגדירה כראש “כנופיית ההייטק”, נחשב ליעד מרכזי של יחידת להב 433′ במשטרת ישראל, ונפצע באורח קשה מאוד כשיצא מביקור אבלים בדימונה – מת מפצעיו אתמול (שבת) בבית החולים סורוקה שבבאר שבע.

בן שימול נורה באורח אנוש לפני כמה ימים ברחוב משעול ערוגות שבדימונה, לאחר שהגיע בשעות הערב לניחום אבלים אצל קרובי משפחה המתגוררים בעיר. מתנקש שארב לו מחוץ לבית האבלים התקרב לעברו וירה בו כדור אחד מטווח אפס שפגע בפלג גופו העליון.

ניידת טיפול נמרץ של מד”א שהוזעקה למקום פינתה את שימול לבית החולים סורוקה במצב קשה, וצוות מד”א ביצע בו פעולות הנשמה והעניק לו טיפול רפואי מציל חיים, אך בדרכו לבית החולים מצבו של שימול המשיך להתדרדר והוגדר אנוש, עד שאתמול כאמור מת מפצעיו.

חוקרי ימ”ר נגב, יחד עם שוטרי תחנת משטרת דימונה, פתחו בחקירת הרצח בניסיון לאתר את המתנקש ואת מי ששלח אותו למשימת החיסול. החוקרים לקחו מזירת הירי את מצלמות האבטחה שהותקנו בסמוך לזירת האירוע אך למרות זאת טרם נעצרו חשודים במעשה.

שימול זכה כאמור לכינוי ראש “כנופיית ההייטק” אחרי שהוא ואנשיו עקבו אחר יריביהם בעזרת אמצעים טכנולוגיים משוכללים, מה שהעניק לו יתרון יחסי והפך אותו לאחד העבריינים המסוכנים באזור פתח תקווה והמרכז. כך למשל באחד המקרים נעצר שימול בחשד שניסה יחד עם אחד מחייליו לרצוח את אחד מיריביו באמצעות הטמנת מטען חבלה רב עוצמה ומתוחכם במכוניתו, אך יעד לחיסול ניצל ברגע האחרון, זאת למרות שהמכונית התפוצצה.

הפרקליטות התקשתה להוכיח את ההאשמות נגד שימול בגין הטמנת המטען והאחריות לפיצוץ, והוא נשפט לחמש שנות מאסר בפועל בלבד, בזמן שחברו שהיה עימו נשלח ל-13 שנות מאסר.

שימול היה מסוכסך בשנים האחרונות עם העבריין הבכיר אברהם (“ויוי”) אטיאס ואנשיו, כמו גם עם עבריינים המקורבים למשפחת מוסלי על רקע השליטה בתחום הצ’יינג’ים, קווי הלוואות, ניכיון צ’קים וגביית חובות. בנוסף, שימול נחשב למקורב מאוד לראש ארגון הפשע אבי רוחן, ובעצמו ניצל בשנים האחרונות מכמה ניסיונות חיסול

“היו לדודי שבע נשמות. ניסו לרצוח אותו כמה פעמים אבל הוא תמיד ידע לצאת מזה”, מספר עבריין ממרכז הארץ, “הוא גם ניסה לחסל את מי שפגע בו, וזו הייתה מלחמה שבסופה היה ברור שמישהו ישלם בחייו, ודודי היה זה שנרצח לבסוף. הרצח שלו הפתיע לא מעט עבריינים באזור המרכז כי מאז שהשתחרר מהכלא הוא דאג לעשות סולחה עם היריבים שלו, אבל כנראה שהיה לו חשבון פתוח עם חלקם שלא היו מוכנים לסלוח לו”.

“דודי היה תמים ובגדו בו. כנראה שהוא עשה סולחה עם האנשים הלא נכונים”, מספר ל-mako עבריין שמכיר היטב את מפת הסכסוכים של ארגוני הפשיעה במרכז הארץ. “היו לו עוד סכסוכים לא סגורים לאחר שיצא מהכלא, אבל הוא הרגיש כל כך בטוח שהוא בכלל לא הסתובב עם מאבטחים. הוא הקים אימפריית פשע שגלגלה עשרות מיליוני שקלים בחודש ואני בטוח שהורידו אותו כדי להשתלט על העסקים שלו”.

“אנחנו בודקים את כל כיווני החקירה והאם מדובר בסכסוך שהיה לו מהעבר או ירי על ידי עבריין מקומי בדימונה. לשימול היו לא מעט אויבים במרכז הארץ, וזה שהוא עשה סולחה לא הבטיח כלום, בטח שלא ייפגעו בו”, טוענים גורמים במשטרה שהוסיפו שבעקבות מותו של שימול קיים חשש כבד שאנשיו ינקמו את מותו, במה שיוביל לגל של חיסולים בפתח תקווה והאזור.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות