חלוקת מחשבים לתלמידי דימונה

Pinterest LinkedIn Tumblr +

היום בבוקר (ב׳) הגיע שר החינוך יואב גלנט לעיר דימונה והשתתף בשני טקסי חלוקת מחשבים לתלמידי בית הספר גבריאל ואחווה. הטקס הראשון התקיים במסגרת השקת הפרויקט הארצי שיזם שר החינוך גלנט ובמסגרתו יחולקו 150 אלף מחשבים ניידים עבור ילדי ישראל בכל רחבי הארץ.

העיר דימונה היא בין הערים הראשונות בארץ אשר קיבלה מחשבים ניידים שיושאלו לתלמידי בתי הספר בעיר וישמשו אותם ללמידה מרחוק בתקופת הקורונה.

הטקס הראשון התקיים בבית הספר גבריאל בנוכחות השר גלנט, וראש עירית דימונה בני ביטון, ממלא מקום ראש העיר  ארמונד לנקרי, והסגנים יחיאל צרויה ואריאל ללוש וכן מנהל אגף החינוך בעירייה, ד”ר מקס פרץ.

במהלך הטקס השר הודה לצוותי החינוך בעיר, המנהלות והמנהלים ואמר: ״שמחתי לפתוח בעיר דימונה את מבצע חלוקת המחשבים בדרום. העיר דימונה התפתחה בשנים האחרונות והפכה לעיר משגשגת. הצלחה זו מגיעה בזכות מורים מסורים, מנהלים איכותיים והנהגה עירונית מחויבת, בראשותו של ידידי הוותיק, ראש העיר בני ביטון, שמשקיע רבות בחינוך ילדי העיר. בחודשים הקרובים נמשיך לחלק 150 אלף מחשבים ניידים עבור כל ילדי ישראל דרך אלפי בתי ספר בכל רחבי הארץ, ובכך נקדם את המהפכה הדיגיטלית במשרד החינוך״.

בני ביטון ראש העיר ציין שנוכחותו של השר דווקא בבית ספר גבריאל ,ע”ש של ראש העיר המיתולוגי גבי ללוש ז”ל, היא סוג של סגירת מעגל, משום שבביקור קודם חנך השר גלנט בשבתו כשר הבינוי והשיכון מקווה טהרה ובית כנסת ע”ש של ללוש המנוח, שבנו אריאל משמש כיום כסגן ראש העיר.

מיד עם כניסתו של שר החינוך, יואב גלנט, לתפקידו הוא הצהיר כי אחד מהדגלים המרכזיים שהוא יניף יעסוק בצמצום הפערים הטכנולוגיים, והפיכת מערכת החינוך לדיגיטלית וחדשנית. לאור זאת, הוא גיבש תכנית לאומית רחבת היקף, וגייס לטובתה סכום חסר תקדים של 1.2 מיליארד ₪. תכנית זו כוללת שורה רחבה של פעולות ובכלל זה חלוקת מחשבים ניידים לתלמידי מערכת החינוך שידם אינה משגת.

משרד החינוך יפעל לחלק את המחשבים ואת הטלפונים באופן צודק כדי להבטיח צמצום פערים אמיתי ולתת מענה ראוי לתלמיד המגיע מרקע כללי מוחלש. אך, בד בבד המשרד גם ייתן מענה לתלמידים מרקע כלכלי חברתי בינוני וגבוה שהקורונה פגעה בפרנסת הוריהם והם מתקשים לכלכל את המשפחה.

השר גלנט ובני ביטון ראש העיר קיימנו טקס חלוקה דומה גם בבית הספר אחווה המשמש מוסד חינוכי של קהילת העבריים.

השר התרשם מאוד מבית הספר, התלמידים והמנהלות במקום והבטיח להגיע לביקור נוסף כדי לתהות מעט יותר על קנקנם של בני הקהילה ועל אורחות חייהם.

ואילו ראש העיר בני ביטון שיש לו הכרות רבת שנים עם הקהילה ומנהיגיה, העלה על נס את תלמידי אחווה, תוך שהוא מציין את הישגם האחרון בבחינות הבגרות – ממוצע העומד על 91.8. יתרה מזאת, אף סיפר לשר, כי העיר דימונה, כיום מובילה בחינוך בארץ, ועשויה לזכות בקרוב מאוד בפרס חינוך ארצי שלישי, שיהווה תקדים בקנה מידה ישראלי.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות