הביקושים בדימונה עולים

Pinterest LinkedIn Tumblr +

מבדיקת נתוני רשות המיסים של עסקאות שנעשו בדימונה, עולה שדירת 4 חדרים חדשה בעיר מחירה בממוצע 1.066 מיליון שקל. אחריה ירוחם עם מחיר ממוצע של 1.089 מיליון שקל ואופקים עם 1.350 מיליון שקל. מחירי הדירות החדשות בנתיבות עומדים על פי רשות המיסים על כ-900,000 שקל לדירה בממוצע, אך כאמור גם שם המכרזים שנסגרו מעידים על עליית מחירים צפויה.
“השינויים שהתחוללו בשוק הביאו לא מעט אנשים להתעניין ברכישת נדל”ן בערי הדרום והגדילו עוד את הביקושים”, מסביר עידו ברזילי. קבוצת ברזילי בונה ביחד עם היזם גלעד מור פרויקטים חדשים למגורים בשכונת השחר בדימונה.
“בעוד כמה שנים גם בפריפרייה כבר לא ניתן יהיה להשיג דירות חדשות בפחות ממיליון שקל”, מדגיש ברזילי. “חוסר יציבות בתוכניות הממשלתיות הביא לגידול בזכאים שהחליטו לרכוש בשוק החופשי. הפחתות המיסים על משקיעים והפגיעה בתחום המשרדים כתוצאה מהקורונה, הביאו עוד משקיעים לשוק הנדל”ן למגורים. הקורונה עוררה מוטיבציה מוגברת לרכוש דירה כדי להגדיל את תחושת הביטחון בקורת גג משלך. כל אלה מעלים משמעותית את הביקושים בחודשים האחרונים לדירות חדשות”.

משהו קורה בדימונה

אחת הערים שהכי קורצות כיום למשקיעים בשל מחירי הנדל”ן הנמוכים עדיין והיתרונות הנוספים שהיא מגלמת – מבחינת תעסוקה, פיתוח עירוני ונגישות – היא דימונה, העיר השנייה בגודלה בנגב.
דימונה מציעה הטבות מס של 16%, עד תקרה של 16 אלף שקל לחודש, ו-192 אלף שקל בחישוב שנתי. החיסכון למשק בית עשוי להגיע לכ-5,000 שקל בחודש. בזכות הנחה במס הכנסה וסבסוד של גני עירייה (מגיל 4), עשרות חוגים וגם תחבורה ציבורית – פוטנציאל החיסכון הוא של כ-210,000 שקל בשנה למשפחה. כמובן שסכום זה מתורגם לעלייה ברמת החיים.
לכך נוסיף את האופציה לרכישת דירת 4 חדרים חדשה בשכונה חדשה ומודרנית בפחות ממיליון שקל, לעומת 1.5 מיליון שקל ויותר בבאר שבע למשל, או 1.3 מיליון שקל באופקים.
דימונה מציגה בשנים האחרונות פיתוח מואץ עם הקמתן של מספר שכונות חדשות, ביניהן שכונת השחר ושכונת הר נוף. בעשור הקרוב שוקדת דימונה על הקמה של דירות חדשות נוספות בשכונות החדשות. גולת הכותרת היא הסכם הגג שנחתם עם המדינה, המעניק לעיר 5.5 מיליארד שקל על פני עשור, במקביל לבניית 30,000 יחידות דיור (כולל התחדשות עירונית).
במקביל יצרה דימונה אפשרויות תעסוקה חדשות. הוקמו מפעלים ובמהלך מתוקשר שביצע ראש העיר לפני מספר שנים מועברות כיום חלק מהכנסות הארנונה ממועצה אזורית תמר לדימונה. הכנסות אלו מוקדשות לחינוך, תרבות וספורט, ניקיון ותברואה ופיתוח תשתיות עירוניות.
בין היתר נבנה בדימונה כיום קאנטרי קלאב מהמתקדמים בארץ ואגם מלאכותי עם אמפיתיאטרון ענק, בהשקעה של יותר מ-130 מיליון שקל, לרווחת תושבי העיר.
“ההכנסות מארנונה מקריית המחקר הגרעינית, מבסיס חיל האוויר בנבטים וממועצה אזורית תמר, לצד הסכם גג עם הממשלה שבמסגרתו קיבלה דימונה כ-140 מיליון שקל, תורמים להתרחבות משמעותית של העיר ולמימוש הפוטנציאל של ערכי הנכסים הקיימים והעתידיים”, אומר בני ביטון, ראש העיר האחראי על חלק גדול מפעולות אלו.

רוח חדשה נושבת

אחד הפרויקטים המרכזיים, אשר יוצר התעניינות גדולה ויצא ממש בחגים לפריסייל, הוא הפרויקט של היזמים נדב ועידו ברזילי והיזם גלעד מור, שזכו לפני 3 חודשים במכרז להקת 334 יח”ד בשכונת השחר. במסגרת השיווק תימכר דירת 4 חדרים עם מחסן וחניה בכ-970,000 שקל.
הפרויקטים יכללו 10 בניינים בני 5 עד 9 קומות עם תמהיל דירות מגוון של 3,4 חדרים וכן דירות גן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. לטיפוסי הדירות השונים מגוון רחב של מרפסות וגינות בגדלים שונים, החל מ-14 מ”ר למרפסת בדירה טיפוסית וכלה במרפסות של כ-100 מ”ר וגינות של 200 מ”ר.
אחד האלמנטים המייחדים את הפרויקט הוא יצירה של חללים משותפים במתחם לצורך עבודה מהבית, חדר כושר וחלל ורסטילי לאירועי הדיירים.

קודם כל חינוך

לצד עלייה מרשימה בשיעור הזכאים לתעודת בגרות שהגיע בשנה האחרונה ל90%, מיושמות בדימונה שיטות הוראה חדשניות ותפיסה חינוכית ששמה דגש על למידה עצמאית. בני נוער מהעיר יוכשרו במסגרת תוכנית ייחודית של משרד המודיעין לקראת הגיוס לשירות משמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה בקהיליית המודיעין.
ב-3 השנים האחרונות נבנו 5 בתי ספר חדשים בעיר. 3 מהם, 2 בתי ספר יסודיים ובית ספר תיכון, נבנים בשכונת המגורים החדשה השחר. מאות תלמידים חדשים ייקלטו במוסדות החינוך הללו ויתחנכו לפי הרוח הפדגוגית החדשנית.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות