דימונה מטפסת על מפת הנדל”ן

Pinterest LinkedIn Tumblr +

הסכם הגג שנחתם לאחרונה בין עיריית דימונה ומשרדי הממשלה החל להזרים משקיעי נדל”ן לעיר. כל זאת בהקשר לפיתוח כביש 6 שיקצר עוד יותר את הגישה לעיר ומהעיר החוצה.
הסכם הגג שחתם משרד הבינוי עם עיריית דימונה לפני כחודשיים מפיח רוח חיים בקרב משקיעי נדל”ן שמזהים את הפוטנציאל הטמון בכך. גם הטבות מס משמעותיות שהמדינה מעניקה בשיעור של 16% (לבעלי הכנסות עד 200 אלף שקל בשנה) מדרבנת את המשקיעים לגלות את דימונה. הטבות אלה מוערכות בשווי של כ-60 אלף שקל לשני בני זוג. אנשי מערכת הביטחון שמתגוררים בעיר, וכאלה יש לא מעט בשל הקרבה לעיר הבה”דים, נהנים מ-5% נוספים, דבר המעלה את הטבות המס לשיעור של 21%. בנוסף להטבת המס הזו, מקבלים משרתי קבע מענק של עד 144 אלף שקלים הנפרס על השנתיים הראשונות למגורים בדימונה.
דיירי הפרויקט יהנו מקירבתו לכביש 6, שסלילתו מואצת בימים אלה, ויאפשר חיבור קל לצומת הנגב ומשם על כביש 6 עד צפון הארץ. גם רכבת ישראל מקדמת את פרויקט העתקת תחנת הרכבת בעיר ובניית המסלולים מדימונה לאילת ולעיר הבה”דים.
גם משפחות צעירות של משפרי דיור מהעיר עצמה או מבאר שבע מגלות עניין בפרויקט, שכן המחירים המוצעים בו לדירת גן זהים למחירי דירת 4 חדרים ממוצעת בבאר שבע. הפרויקט כולל דירות גן ודירות גג בנות חמישה חדרים, במחירים שמתחילים ב-1,050,000 שקלים. מחיר השכירות הממוצע על דירות אלה עומד על כ-4000 שקלים לחודש, המשקפים תשואה שנתית משכירות בשיעור של כ-5%.
הרכב המימון המוצע לרוכשים דירה בפרוייקט: אפשרות לשלם 100% הון עצמי בשלב הפריסייל ולקבל מהיזם דמי שכירות בגובה 4000 שקלים מדי חודש, עד שבניית הפרויקט תושלם.
נזכיר שהסכם הגג שחתמה עיריית דימונה עם המדינה מבטיח פיתוח מהיר של שטחי מסחר ותעסוקה ב-17 מתחמים שונים בעיר, בהתאם להתפתחותה הצפויה. כבר היום קיימים ביקושים למגורים בדימונה של עובדי מפעלי ים המלח, מפעלי רותם אמפרט, פריקלאס, VISHEY, הקריה למחקר גרעיני, חיפה כימיקלים ומפעל סיליקט. גם עובדי תעשיית המלונאות של אילת וים המלח מחפשים מגורים בעיר הקרובה למקום עבודתם.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות