בדואי מדימונה חטף את מעסיקו, איים וסחט אותו

Pinterest LinkedIn Tumblr +

הבדואים אולי לא מבינים מדוע לא רוצים להעסיק אותם במקומות עבודה, הסיבה, כאשר מפטרים מעבודתו  כל החמולה הופכת ממשפחה לכנופיית פשע אכזרית, בדואי מדימונה  שפוטר מעבודתו  חטף את מעסיקו והוביל אותו למקום שומם. למקום הגיעו בדואים רעולי פנים כשהם חמושים בכלי נשק וסחטו אותו. כעת נגזרו עליו 2.5 שנות מאסר בלבד

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר עונש מאסר קטן מאוד על בדואי, סארי אבו סולב, תושב דימונה, שהורשע לאחר שחטף את מעסיקו היהודי, סחט אותו בכוח ובאיומים לאחר שפוטר

על פי כתב האישום בו הורשע, אבו סולב פוטר מעבודתו כקבלן משנה במפעל מתכות בדרום הארץ. בתגובה, יחד עם אחרים שלא נתפסו, חטף אבו סולב את מנכ”ל המפעל במטרה לסחוט אותו ולאלצו להחזיר את אנשיו לעבוד בחברה.

על פי המתואר בכתב האישום, אבו סולב נסע ברכב יחד עם חבריו אחר מנכ”ל החברה בתום יום העבודה, ובשלב מסוים הבהבו לו כדי שיעצור. המנכ”ל חשב כי מדובר במשטרת תנועה ועצר בצד הדרך.

אבו סולב עצר את הרכב ויצא ממנו כשהוא חמוש בסכין. הוא ניגש למנכ”ל, פתח את דלת הרכב, התיישב לידו והצמיד את הסכין לצווארו כשהוא דורש ממנו לשתוק.

למקום הגיעו כלי רכב נוספים ומהם יצאו לפחות שישה רעולי פנים, חלקם מצוידים באקדחים וברובים. “אתה פגעת לי בכבוד”, קרא אבו סולב לעבר המנכ”ל. “אתה תגיד לי לצאת מהשטח? אני אבו סולב, לנו יש כבוד” (צנזרנו מילים גסות וקשות). בשלב הזה, הוצא המנכ”ל מהרכב ואבו סולב החל להכות אותו בפניו ובחזהו.

אבו סולב הכניס את המנכ”ל חזרה לרכבו, הכה אותו ואמר לו: “תקשיב טוב מה אני אומר לך, אם תספר למישהו אני אשחט אותך, אני אבו סולב, אני לא מפחד… אתה תלמד לעשות כבוד”. לאחר מכן הורה למנכ”ל להתחיל לנסוע לכיוון הכביש והורה שיאספו אותו משם. לפי הפרקליטות, במהלך הנסיעה אמר הנאשם למתלונן: “מהיום אתה קנוס, ויש לך מזל שאני לא קונס אותך 400 אלף… ממחר החבר’ה חוזרים לעבודה… במחיר של 120 שקל לשעה ואני לא רוצה לשמוע ממך מילה”.

בשלב מסוים הצליח מנכ”ל החברה להימלט מהמקום ובמשך תקופה ארוכה חשש לצאת מביתו. בהמשך, ניסה אבו סולב ליצור איתו קשר שוב ושוב. באחד המקרים הגיע אבו סולב ודרש לקבל לידיו 340,000 ₪ ועד קבלת הכסף להעלות את שכר העובדים שלו הנמצאים בחברה.

בתחילה הכחיש אבו סולב את הטענות כלפיו, אך בהמשך הודה בחלק מהם מבסגרת הסדר טיעון והוא הורשע כאמור בכתב אישום מתוקן, בהם חלקן מהעבירות שיוחסו לו בתחילה.

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות