אתר מדלן בדק באיזה שכונה בארץ תקבלו תשואה של יותר מ-5% על הנכס?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

בדיקה של אתר מדלן אתר אחד מאתרי הנדל”ן הגדולים בארץ בדק  באיזה שכונה בארץ תקבלו  תשואה של יותר מ-5% על הנכס? לא תאמינו כי –  כי מדובר גם  בשכונה בדימונה.

האם כדאי בימים הללו לרכוש דירה להשקעה? זוהי שאלה כללית שהתשובה עליה צריכה לכלול בדיקה מקיפה של השוק, של ההזדמנויות ושל הסיכונים. ואולם בימים אלה נראה שיש שלוש שכונות שמאוד כדאי להשקיע בהן ואחת מהן היא בדימונה.

רמות התשואה הגולמית בישראל כיום נעות בסביבות ה-3% לשנה בממוצע – מספיק ירידת מחירים של 3% בשנה, והרי לכם תשואה שלילית. והנה בדימונה יש שכונה שיכולה להניב 5%.

זו שכונה שעונה  היום על הגדרה של תשואה גבוהה  התוצאה שהתקבלה הייתה מאוד מעניינות, ומכל מקום התקבלה מנצחת ברורה –  שכונת הניצחון בדימונה, שכונה מאוד מעניינת בפני עצמה, עם תשואה של כמעט 6%. מיד אחריה הגיעו שכונות בבית שאן, נשר, קריית שמונה, עכו וחיפה. רק שלוש ערים הציעו תשואה שוטפת של יותר מ-5%.

הדירות שנבדקו לא עלו על מחיר של 700,000 ₪ וכל משקיע בנדלן יכול להשיג סכום כזה, אז נכון שבמרכז הארץ עליית הערך היא גבוהה הרבה יותר ולפעמים דירות הכפילו את מחיריהן בעשור האחרון או יותר מכך, אבל לא לכל אחד יש הון מספיק כדי לרכוש דירה במרכז הארץ.

אבל גם בתוך הפריפריה יש הזדמנויות: לפי נתוני מדל”ן, משקיע שרכש דירה ב-273 אלף שקל בלבד, והסתפק בתשואה של 4.23% בלבד (לעומת תשואת שיא של 5.96% בשכונת הניצחון), נהנה מעליית ערך של 138% (!) כשמכר את הדירה ב-2020, ב-650 אלך שקל.

שכונת הניצחון, דימונה: הראשונה שחוברה לגז טבעי

תשואה מהשכרה: 5.96%

השכונה הוקמה ב-67′ ותוכננה על ידי האדריכלים דן איתן ויצחק ישר, כשהיא גובלת במה שהיה גאוות העיר – מפעל כיתן. בניגוד לשכונות שיכונים אחרות, יש בה דירות שלושה חדרים ודירות חמישה חדרים.

האוכלוסייה בשכונה מגוונת – ותיקים לצד עולים חדשים ומשפחות צעירות, רבים מהם מסורתיים ודתיים. השכונה הזו הייתה השכונה הראשונה בארץ שחוברה לגז טבעי. “היא לא נראית כל כך טוב אבל היא שכונת מעמד ביניים סבירה.

אבל האם השכונה באמת שווה שישימו אותה על הכוונת? דמי השכירות הממוצעים בה מגיעים ל-1,725 שקל; התשואה השנתית מגיעה לכ-6% – כאמור שיא ישראלי לשנה הנוכחית. ואולם מצד שני מחיר דירה ממוצעת בשכונה הגיע לפני 10 שנים ל-311 אלף שקל ואילו כיום הוא מגיע ל-318.5 אלף שקל, כלומר עלייה של 2.4% בלבד, מה שמציב את כדאיות ההשקעה בשכונה בסימן שאלה גדול, במיוחד בגלל שכונה נוספת בדימונה – חכמי ישראל (מקום 8 בתשואות), אמנם הניבה תשואה של 4.56% בלבד, אבל במחירי הדירות של 50% (מ-313 אלף ל-470 אלף).

שתף ברשתות החברתיות.

התגובות סגורות